#Liga Typerów: Triumfatorem 8 kolejki jest...

Po przerwie reprezentacyjnej do gry wróciła niemiecka Bundesliga, a co za tym idzie, również nasza zabawa w Lidze Typerów. Kto tym razem okazał się najlepszym typującym i dołączył do grona zwycięzców?

W ósmej kolejce Bundesligi doszło do niezwykle emocjonującego starcia w Dortmundzie, gdzie miejscowa Borussia mierzyła się z aktualnym wicemistrzem Niemiec RB Leipzig. Ostatecznie trzy punkty zainkasowali przyjezdni, którzy wygrali 3-2 i tym samym przerwali serię 37 meczów bez porażki na własnym stadionie BVB! Sędziujący to spotkanie Deniz Ayetkin dwukrotnie wyjmował czerwony kartonik, najpierw w 47 minucie dla obrońcy gospodarzy Papastathopoulosa, a następnie w 56 minucie za drugą żółtą pomocnikowi "Czerwonych Byków" - Ilsankerowi, tak więc jedni i drudzy kończyli pojedynek w dziesiątkę. Bayern Monachium dzięki rozgromieniu na Allianz Arenie freiburczyków 5-0 zmniejszył stratę do prowadzącej Borussii do dwóch punktów. Walka o mistrzowską paterę w tym sezonie zapowiada się naprawdę ciekawie.

Interesująco wygląda również rywalizacja w naszej Lidze Typerów, gdzie w czołówce tabeli możemy zaobserwować bardzo niewielkie różnice punktowe. Najlepszym typerem 8 kolejki okazał się użytkownik pwain, któremu udało się trafić dokładny wynik w meczu VfB Stuttgart z 1.FC Köln (2-1) oraz remis TSG Hoffenheim z Augsburgiem (2-2).

W klasyfikacji generalnej Ligi Typerów pozycję lidera z 38 punktami na koncie piastuje Bernard. Tuż za nim znajduje się just11 z 36 punktami, a trzecie miejsce zajmują ex aequo: PadiDiud, Hania89 oraz pwain, którzy zgromadzili po 34 punkty.

Zwycięzcy 8 kolejki serdecznie gratulujemy, a pozostałych zapraszamy do udziału w naszej zabawie! Kolejna szansa na wygranie 20 euro już przy okazji następnej serii spotkań niemieckiej Bundesligi, która rozpocznie się w piątek 20 października.

Szczegóły zabawy oraz regulamin Ligi Typerów na Punkt.media można znaleźć pod tym linkiem.