#LigaTyperów: 12 kolejka. Hattrick zwycięzcy

Za nami 12 kolejka niemieckiej Bundesligi, w której na Allianz Arena doszło do wielkiej sensacji, ponieważ skazywana na pożarcie Fortuna Duesseldorf urwała Bayernowi Monachium kolejne punkty w tym sezonie, remisując 3-3. Wytypowanie dokładnego wyniku tego meczu jak i pozostałych z pewnością nie było łatwe. Sprawdź do kogo tym razem trafiła nagroda.

Bukmacherzy po raz kolejny zostali puszczeni z torbami. O tym, że Bayern Monachium pod wodzą nowego trenera Niko Kovaca gra w tym sezonie znacznie poniżej oczekiwań, wiedzieli chyba wszyscy, jednak mało kto się spodziewał, że obrońcy tytułu nie zdobędą trzech punktów z "czerwoną latarnią" Bundesligi. Tym bardziej, że Bayern po 20 minutach prowadził 2-0 po bramkach Suele (7') i (Muellera 20'). Niestety później Bawarczykom zabrakło koncentracji, z czego skorzystał świetnie dysponowany Dodi Lukebakio. 21-letni Belg o kongijskich korzeniach w 44 minucie strzelił kontaktowego gola. Monachijczycy po przerwie podwyższyli na 3-1 za sprawą Muellera (58') i wydawało się, że mogą dopisać na swoje konto trzy oczka. Jednak nie mająca nic do stracenia Fortuna postawiła wszystko na jedną kartę. No i opłaciło się! W 77 minucie po świetnym podaniu z głębi pola Lukebakio wyszedł sam na sam z Neuerem i pewnie strzelił na 3-2, a w doliczonym czasie gry doprowadził fanów Bayernu do rozpaczy, ustalając końcowy wynik 3-3!

Kolejna wpadka Bayernu sprawiła, że lider tabeli Borussia Dortmund zwiększył przewagę nad obrońcami tytułu do 9 punktów. Team Luciena Favre jest zatem na najlepszej drodze do mistrzostwa. Ale musi uważać, bo za jego plecami czyhają głodne sukcesów: Borussia Moenchengladbach, Eintracht Frankfurt czy RB Leipzig. Jedno jest pewne: walka o mistrzowską paterę będzie emocjonująca do samego końca.

Wytypowanie dokładnych wyników 12 kolejki Bundesligi nie było łatwym zadaniem. Spośród 63 uczestników naszej zabawy tym razem najwięcej, bo aż 13 punktów uzbierał gracz o pseudonimie peter. Zwycięzcy udało się ustrzelić hattricka, bo trafił dokładny wynik trzech spotkań Bundesligi: Bayer Leverkusen - VfB Stuttgart 2-0, 1. FSV Mainz 05 - Borussia Dortmund 1-2 i SC Freiburg - Werder Bremen 1-1. "Trzynastka" okazała się szczęśliwa, bo przyniosła wygraną i nagrodę w wysokości 25 euro.

Przypominamy, że pod koniec rundy jesiennej niemieckiej Bundesligi trzech najlepszych typerów naszej zabawy otrzyma nagrody główne: 250 euro za I miejsce, 150 euro za II miejsce i 50 euro za III miejsce. Sponsorem nagród jest firma Maleika Group.

Liderem klasyfikacji generalnej Ligi Typerów jest użytkownik bazi1990 mający na swoim koncie 80 punktów, drugie miejsce zajmuje Kasia85 z 78 punktami, a trzecie ex aequo: peter, skowron i siwy7, którzy mają po 77 punktów.

Kolejna szansa na wygranie 25 euro już przy okazji 13 kolejki niemieckiej Bundesligi, która rozpocznie się 30 listopada o godz. 20.30. Zachęcamy do gry!