Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

З 1 січня 2019 року так звана зона ковзання (нім. Gleitzone) стає „перехідною зоною” щодо внесків на соціальне страхування, оплачуваних в рамках Midijob. Особи, які заробляють від 450 до 1300 євро, хоча і сплачуватимуть менші  внески, проте отримають повні права на пенсійне забезпечення. Ці плани є частиною законопроекту про пенсійну реформу, розробленого федеральним урядом. Реформа була вже прийнята, тепер це питання  повинно бути розглянутим на засіданні Бундестаг і Бундесрат. Пенсійна реформа повинна вступити в силу в 2019 році.

Midijob –  які правила діють в даний час  і що має змінитися. 

Особи, які в даний час працевлаштовані в рамах Midijob і заробляють від 450  до 850 євро, не можуть бути звільнені від внесків на соціальне страхування (як у випадку працевлаштування в рамках контракту Minijob),  однак, вони не повинні платити внески соціального забезпечення в повному обсязі. Замість цього сплачують пенсійний внесок у зменшеному розмірі.  Розмір відрахувань змінюється в залежності від розміру заробітку. Коли розмір заробітної плати становить 850 євро, внесок сплачується у повному обсязі. Страхові внески нараховуються в межах граничної суми заробітної плати (доходу). Чим більший дохід працівника в межах від  450 до 850 євро, тим вища його частка відрахування на внески  соціального страхування. Загальний внесок на соціальне забезпечення обчислюється на підставі стисло визначеної формули розрахунку. У свою чергу, роботодавець вносить лише половину ставки внесків  до пенсійного фонду та фондів соціального страхування. Особи, які незначно перевищують межу, встановлену для Minijob, через низькі страхові внески, небагато заощадять на свою майбутню пенсію. Таким чином, низькі доходи призводять до зменшення розміру пенсії.

Midijob – та пенсійне страхування

Найважливішою зміною, яка повинна увійти в життя, є отримання особами працевлаштованими на Midijob таких самих пенсійних прав, якби вони оплачували повні розміри страхових пенсійних внесків. Розрахункові одиниці будуть встановлені на основі фактичної заробітної плати за роботу.  Під час обчислення  розміру пенсії, особи працевлаштовані на Midijob будуть трактовані  так само як штатні працівники які  сплачували внески на соціальне забезпечення в повному обсязі.

Працевлаштовані на Midijob – незважаючи на зменшений розмір сплачених пенсійних внесків- отримають в майбтньому право на пенсію. Частина осіб, які працюють у Німеччині неповний робочий день, будуть зараховані до категорії  „Midijob”,в зв’язку з чим, зможуть оплачувати нижчі внески на пенсійне страхування. Таким чином, право  вибору, що надавалося до цього часу, а отже відмова від регулювання частини оплати праці, буде повністю скасовано. За даними Німецького інституту економічних досліджень, новими врегулюваннями насамперед скористаються жінки, працевлаштовані на  неповний робочий день, більшість з яких працює  до 25 годин на тиждень.

Midijob – що зміниться в 2019 році і які принципи будуть діяти для інших страхових внесків

На відміну від Minijob – працевлаштування в рамках Midijob повністю покривається медичним, пенсійним страхуванням, страхуванням по догляду за хворими і на випадок безробіття.  У відповідності з чинним правовим статусом, розмір страхових внесків на пенсійне, медичне страхування та на випадок безробіття  зменшаться в так званій “зоні ковзання”(нім.Gleitzone) в межах граничної суми заробітної плати . Так само буде це виглядати в новій “перехідній зоні”. Працевлаштовані сплачуватимуть внески залежно від розміру їх заробітку,  отримуючи притому відповідні повноваження. Варто торкнутися ще одного важливого питання. Дивлячись з точки зору вимог трудового законодавства, особи, працевлаштовані на так званому Midijob, в основному не відрізняються від штатних працівників. Вони також мають право на відпустку, лікарняні виплати і мінімальну заробітну плату.

Midijob і податок

Midijob – на відміну від Minijob – не передбачає особливих податкових регулювань. Однаково, як роботодавець так і працівник  підлягають податковим обов’язком. Сплата прибуткового податку в цій області заробітку відбувається згідно з поданим в податковій карті працівника податкового класу, тобто в індивідуальному порядку.  

Midijob – які зміни чекають роботодавців в 2019 році

Особи, працевлаштовані на  Midijob, не зобов’язані сплачувати соціальні внески в повному обсязі. Тим не менш, працівник повністю соціально захищений  у разі хвороби, часткової або тимчасової втрати працездатності,  безробіття, а також у старості.  З іншого боку, роботодавець повинен сплатити повну частку внесків на соціальне забезпечення .
Повинен він регулярно сплачувати страхові внески до соціальних фондів. В майбутньому, роботодавець зобов’язаний повідомляти орган Пенсійного фонду  про обидві заробітні плати – як фактично отриману, так і з урахуванням відрахованих страхових внесків.

Midijob і мінімальна заробітна плата

У разі доходів, отриманих при виконанні Minijob завжди потрібно брати до уваги пересічні вартості. Середня висота заробітку протягом 12 місяців не може перевищувати 850 євро на місяць (тобто  максимально 10 200 євро у випадку постійного працевлаштування). Випадкове і непередбачене перевищення цієї межі не призводить ще до зміни класифікації. При цьому варто пам’ятати, що з 2015 року за випадковим, вважається триразове перевищення місячного ліміту. Крім того, особам, виконуючим Midijob, надається законна мінімальна заробітна плата, яка з 1 січня 2018 року становить 8,84 євро брутто за годину і є обов’язковою для всіх галузей без винятку.  З 1 січня 2019 року мінімальна заробітна плата повинна збільшитися і становитиме 9,19 євро на годину. Згідно з директивою Закону про мінімальну заробітну плату,  роботодавці зобов’язані вести відповідну документацію при працевлаштуванні в рамках Midijob. У письмовій формі  необхідно визначити:

– час початку роботи, 

– час закінчення роботи,

–  денний облік робочого часу.

Така документація повинна бути підготовлена до 7 днів від моменту початку роботи працівника. Її слід зберігати протягом 2 років. Це дає можливість подальшої перевірки фактичної виплати мінімальної заробітної плати.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze