2.Bundesliga. 8. seria spotkań. Regensburg ponownie liderem

Rewelacja rozgrywek – Jahn Regensburg w minionej serii spotkań dopisał do swojego konta - 5-ty komplet punktów w tym sezonie. Bawarczycy na własnym stadionie pokonali outsidera tabeli – Erzgebirge Aue 3-2 i odzyskali fotel lidera tabeli,  bo dotychczasowy przodownik - SC Paderborn przegrał (1-2) z Holstein Kiel.

Łatwo jednak wygrana Regsnburgowi nie przyszła. Goście z Saksonii nie przestraszyli się bowiem miejscowych i od początku meczu śmiało atakowali. W pierwszej odsłonie lepszym zespołem byli jednak gospodarze, którzy na przerwę schodzili prowadząc 2-0. W 7 minucie po zagraniu Besuszkova, Beste wyprowadził Jahn na prowadzenie, a 4 minuty później po dośrodkowaniu Beste, Besuszkov strzałem głową podwyższył na 2-0.

Aue znów przegrane

Od tego momentu miejscowi nie grali już tak odważnie. Fakt ten sprawił, że Aue uwierzyło w możliwość odwrócenia losów potyczki i po zmianie stron ruszyło do ataku. Efekt? W 52 minucie po zagraniu Zolinskiego, Kuehn zdobył kontaktowego gola dla przyjezdnych, a w 87 minucie po centrze Fandricha, Bussemann głową wyrównał na 2-2. Regensburg jednak nie złożyło broni, natychmiast rzuciło się do natarcia i 180 sekund później Albers zdobył 3-go, zwycięskiego gola dla Jahn. Dzięki temu podopieczni Mersada Selimbegovica przerwali serie 3 ligowych spotkań bez zwycięstwa (w tym dwa remisy) i powrócili na pierwsze miejsce w stawce. „Fioletowi” z kolei ponieśli 5 ligową porażkę z rzędu i pozostają jedyną drużyną w niemieckiej drugiej lidze, która w bieżącym sezonie nie odniosła jeszcze zwycięstwa.

Radość w Nurnberg

Podobnie jak w Regensburgu, radość panuje też w drugiej ekipie z Bawarii – 1.FC Nurnberg, którą wciąż pozostaje jedynym zespołem, który bieżącym sezonie nie zaznał jeszcze smaku porażki. W minione kolejce Franki wybrały się do Hamburga na konfrontację z HSV i zremisowały 2-2, Pomimo miażdżącej momentami przewagi gospodarzy (70% posiadania piłki dla HSV) pierwsi do siatki trafili goście, a dokładnie Valentini w 22 minucie z rzutu karnego. 12 minut później po dośrodkowaniu Mefferta, Glatzel strzałem głową wyrównał na 1-1 i wydawało się, że od tego momentu hamburczykom będzie już łatwiej i finalnie zainkasują komplet punktów. Jednak w 46 minucie miejscowi ponownie dali się zaskoczyć, kiedy centrę Valentini na goła uderzeniem głowa zamienił Tempelmann. Od tego momentu Nurnberg niemal całkowicie skupiało się na destrukcji i bronieniu dostępu do własnej bramki, ale w 80 minucie Hamburg zdołał strzelić wyrównującego gola, którego autorem ponownie był Glatzel, a asystentem Kittel. Dzięki temu trafieniu team z nad Łaby jest od 5 kolejek niepokonany, ale w tym czasie aż 3-krotnie remisował.

St. Pauli zachwyca

Nieoczekiwanie wyżej w ligowej tabeli od HSV Hamburg, bo już na pozycji wicelidera znajduje się inny zespół z Hamburga – FC St. Pauli. Podopieczni Timo Schultza w minionej serii wygrali na gorącym terenie w Karlsruhe 3-1, zapisując na swoim koncie 3 zwycięstwo w 4 minionych kolejkach. Potyczka z KSC  była wyrównana, a o sukcesie gości zdecydowała większa skuteczność i szczęście pod bramką rywala. To drugie dopisało hamburczykom w 13 minucie, kiedy to po zagraniu Dittgena, defensor miejscowych – Gersbeck wepchnął futbolówkę do własnej bramki. Team z Badenii nie złożył broni, ambitnie atakował, dążąc za wszelką cenę do wyrównania, ale tuż przed przerwą stracił drugiego gola, którego strzałem z rzutu karnego za faul na Kyerehu zdobył dla FC St. Pauli – Burgstaller. Dwubramkowe prowadzenie dodało przyjezdny jeszcze większe wiary w swoje umiejętności oraz swobody w rozgrywaniu piłki, co w 58 minucie zaowocowało zdobyciem przez gości trzeciego gola. Tym razem jednak po zagraniu Burgstallera gola zdobył Kyereh. Na te uderzenia gospdoarze byli w stanie odpowiedzieć jedynie honorową bramka Schleusenera w 79 minucie i pierwsza od 4 potyczek w 2.Bundeslidze porażka KSC z FC St. Pauli stała się faktem. Należy też dodać, że team  Christiana Eichnera wygrał tylko 1 z 6 ostatnich ligowych spotkań, można zatem mówić o kryzysie w szeregach Badeńczyków.