Blamaż BVB w sparingu z czwartoligowcem

Borussia Dortmund rozpoczęła przedsezonowe przygotowania od zaskakującej porażki w meczu kontrolnym z czwartoligowym Rot-Weiß Essen 2-3 (2-2). Bramki dla dortmundczyków strzelili: Pierre-Emerick Aubameyang i Ousmane Dembele.

Wygląda na to, że podopieczni nowego trenera Borussii Petera Bosza jeszcze nie "czytają" preferowanego przez niego systemu gry. Zawodnikom BVB w spotkaniu towarzyskim z Rot-Weiß Essen brakowało świeżości. Zawiodła też skuteczność. Na dwanaście minut przed końcem meczu, gdy czwartoligowiec prowadził 3-2, doskonałej okazji na strzelenie wyrównującego gola nie wykorzystał Christian Pulisic, który z siedmiu metrów posłał piłkę nad poprzeczką. Minutę później Ousmane Dembele wbiegł z prawej strony w pole karne, ale podobnie jak jego kolega z zespołu, fatalnie spudłował.

Bosz powiedział po porażce: "Oczywiście jestem rozczarowany, ponieważ z czwartoligowcem musimy wygrywać. Dziś nie zrobiliśmy niczego dobrze!"

Drużyna Essen była niezwykle aktywna, starając się za wszelką cenę uprzykrzyć życie gwiazdom Borussii. Cel został osiągnięty. Mimo wszystko nie można oceniać porażki BVB zbyt wysoko, ponieważ trener Bosz nie wystawił do gry najlepszej jedenastki, dając szansę mniej doświadczonym zawodnikom.

Źródło: Bild Foto: youtube.com/BorussiaDortmund/screenshot