Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Bez znajomości języka trudniej znaleźć pracę

 

Analiza firmy LAL, która zajmuje się prowadzeniem kursów językowych wykazała, że w przypadku co drugiej oferty pracy, gwarancją zatrudnienia jest znajomość języka obcego.

Jaki język jest dla pracodawcy najważniejszy? W przypadku firm niemieckich, prócz niemieckiego, pracodawcy w 87% deklarują, że jest to angielski. 5% ofert pracy odnosiło się do języka francuskiego. Jeszcze mniej do hiszpańskiego, włoskiego, holenderskiego czy polskiego. 2% ofert było z kolei związanych z znajomością arabskiego, chińskiego, rosyjskiego czy japońskiego.

Podobnie jak w wielu innych przypadkach, mamy także i tutaj do czynienia z różnicami w poszczególnych branżach. Przykładowo, język angielski jest wymagany w znakomitej większości ofert pracy związanych z zawodem prawniczym czy w naukach przyrodniczych.

Szukając przykładowo zatrudnienia w marketingu i/lub sprzedaży w Niemczech, należy się liczyć z tym, że trudno będzie nam znaleźć oferty odnoszące się tylko do znajomości języka niemieckiego. Nie może to jednak w żadnym wypadku dziwić, bowiem osoby zatrudnione w tej branży są w ciągłym kontakcie z klientem, nie tylko niemieckim. Dlatego też pracodawcy wymagają od kandydatów najczęściej również znajomości języka angielskiego.

Co ciekawe, analiza LAL wykazała, że w Niemczech mamy do czynienia z branżami w których zupełnie wystarcza znajomość niemieckiego. Zaliczają się do nich służba cywilna oraz medyczna. W przypadku opiekunów i opiekunek tylko w 5% wszystkich ofert pracy, pośród wymagań znajdzie się znajomość języka angielskiego.

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również:

Porady:

Obserwuj nas

Kanał RSS:

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.