Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Bez stresu do metra!

Kto z nas nie widział pasażerów wślizgujących się do metra, kiedy drzwi już się zamykaj albo sam tego nie próbował. Pani Hedi, ratownik Ferdl oraz Franz mają temu zapobiec. 

Żyjemy w ciągłym pośpiechu. Komu nie zdarzyło się wpaść do metra w momencie zamykania drzwi? Niby nic wielkiego, ale Wiener Linien są innego zdania – takie zachowanie jest przyczyną spóźnień. Z tego też powodu koncern przygotował specjalną kampanię reklamową.

W nadchodzących tygodniach przy drzwiach wejściowych zobaczymy zdjęcia Pani Hedi, ratownika Ferdla oraz Franza, którzy będą przypominać o problemie. Do tego dołączono trzy zwroty w wiedeńskim żargonie: „Net so hetz’n”, „Stess di net” i „Einespringa verboten”. Nowych ozdób doczeka się dziesięć składów, natomiast krótkie spoty będzie można zobaczyć na każdej stacji.

„Nasi pasażerowie chcą punktualnie dotrzeć na miejsce, dlatego musimy punktualnie opuszczać peron,“ tłumaczył kierownik Wiener Linien Eduard Winter.

Źródło: Kurier

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.