Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Seniorzy płacą fortunę za OC!

Starsi kierowcy otrzymują za bezwypadkową jazdę wysokie zniżki na ubezpieczenie samochodu. Z obserwacji portalu Verivox wynika jednak, że opłacane przez nich składki są nawet o 70 procent wyższe niż składki 50-latka!

O co w tym chodzi? 77-latek płaci o 70 procent wyższe składki niż 47-latek. Natomiast 63-latek ponosi koszty wyższe tylko o 10 procent. Z obserwacji portalu Verivox wynika, że zniżki z tytułu wieloletniej bezwypadkowej jazdy nie są w stanie pokryć podwyżki ubezpieczenia samochodu w przypadku seniorów.

.

Zniżka za jazdę bezwypadkową SF 21

Zniżka za jazdę bezwypadkową SF 21

Zniżka za jazdę bezwypadkową SF 21

.

47-latek

63-latek

77-latek

Średnia z najkorzystniejszych 10 polis ubezpieczeniowych

433, 31 €

476,97 €

738,43 €

Zmiana wysokości opłat w stosunku do składek 47-latków

0,00 €

43,66 €

305,12 €

Procentowa zmiana wysokości opłat w stosunku do składek 47-latków

00,0 %

10,08 %

70,42 %

 

Jak wiadomo, wysokość składki uzależniona jest między innymi od ilości wypadków, które spowodowała określona grupa wiekowa ubezpieczonych kierowców. Osoby starsze niestety bardzo często są ich sprawcami. Z danych Verivox wynika, że w ciągu ostatnich trzech lat 17 procent ubezpieczonych z grupy wiekowej 76-80 lat zgłosiło przynajmniej jeden wypadek. W grupie 61-65-latków szkody zgłosiło 12,1 procent ubezpieczonych, natomiast średnia wynosi 11,3 procent. Istnieje zatem wyższe prawdopodobieństwo, że szkody wyrządzi osoba starsza.

Zmotoryzowani seniorzy nie są jednak pozostawieni z niczym. Na ich korzyść wydłużono okres otrzymywania rabatu za bezwypadkową jazdę z 25 do 36 lat. Poza tym trzeba mieć na uwadze, że dopłaty do ubezpieczenia osób starszych nie są we wszystkich ubezpieczalniach tak samo wysokie. Warto zorientować się w ofertach – zmieniając ubezpieczalnię raz w roku nie tracimy zniżek.

Źródło: t-online

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.