Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Urlaubsgeld – nawet 2.270 euro na wakacje!

Dobra wiadomość: pracownicy dostaną nawet 2.270 euro dodatku urlopowego Urlaubsgeld. Zła: Nie wszyscy pracodawcy wypłacają ten dodatek – utrzymuje go średnio nawet nie co drugi zatrudniony!

41 procent pracowników w Niemczech otrzymuje dodatek urlopowy – wynika z ankiety przeprowadzonej przez Instytut Gospodarki i Socjologii (WSI) fundacji Hans-Böckler-Stiftung. W ubiegłym roku była jeszcze mowa o 43 procentach. Pracownicy zarabiający między 2.000-5.000 euro otrzymają w tym roku od 155 do 2.270 euro dodatku. Ankietę przeprowadzono w 22 branżach.

Najmniej pieniędzy otrzymają zatrudnieni w rolnictwie (średnio 195 euro) i górnictwie (156 euro). Największego dodatku mogą spodziewać się natomiast pracownicy zajmujący się obróbką drzewa lub materiałów syntetycznych (2270 euro), drukarstwem (2043 euro) oraz pracujący w branży metalurgicznej (1805 euro).

Z analizy wynika, że dodatek urlopowy Urlaubsgeld dostają w większości mężczyźni, a w Niemczech Zachodnich wypłacany jest częściej niż na wschodzie kraju. Różnice pomiędzy Wschodem a Zachodem widoczne są również w wysokości dodatku. Poza tym można zaobserwować prawidłowość, że im mniejsze przedsiębiorstwo, tym rzadziej wypłacany jest wspomniany Urlaubsgeld.

Nie bez znaczenia jest również wysokość wynagrodzenia. Tylko 29 procent pracowników, których wynagrodzenie mieści się w przedziale od 1.000 do 2.000 euro otrzymuje dodatek urlopowy. W lepszej sytuacji są pracownicy zarabiający powyżej 5.000 euro – aż połowa z nich otrzymuje dodatkowe pieniądze na wakacje.

 

 

Źródło: Focus

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.