Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Szwajcaria: Klienci poczty ofiarami cyberataku!

Klienci szwajcarskiej Poczty oraz Postfinance otrzymali sfałszowane e-maile. W wiadomości o odbiorze paczki czai się sprytnie zakamuflowany wirus.

Przestępcy internetowi coraz częściej próbują niepostrzeżenie przemycić w sieci szkodliwe oprogramowania. Tym razem ofiarami ataku malware padli klienci Poczty oraz Postfinance.

W ciągu ostatnich kilku dni klienci otrzymali fałszywe e-maile z informacją o czekającej na nich przesyłce. Jednak w załączniku zamiast pokwitowania odbioru znajdował się wirus, który po kliknięciu instalował się na komputerze odbiorcy.

Jak na razie problem zgłosiło 300-400 klientów. Eksperci są jednak zdania, że zawirusowanego e-maila mogły otrzymać tysiące odbiorców. W momencie aktywacji malware komputer jest częściowo lub całkowicie niezdatny do użytku.

Źródło: 20min

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.