Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – koszty leczenia w Austrii

Podobnie jak w Niemczech - w Austrii także dopłacimy

Opłaty za korzystanie z publicznej służby zdrowia to nie tylko pomysł niemiecki. Bardzo podobne rozwiązanie napotkamy również w Austrii. W kraju Mozarta podobnie jak w kraju Goethego za każdy dzień pobytu w szpitalu zapłacimy ok. 10 euro za dzień. Analogicznie jak w Niemczech opłata będzie pobrana maksymalnie za 28 dni w ciągu każdego roku kalendarzowego. Jednak pracownicy szpitala mogą Państwu zaproponować hospitalizację w ramach specjalnego cennika podwyższonego standardu opieki, tzw. Sonderklasse. Jeśli wyrazimy pisemną zgodę na Sonderklasse, możemy się liczyć z podwyższonymi oraz – co ważne – bezzwrotnymi kosztami pobytu. Również u dentysty obowiązuje częściowa odpłatność. Cenniki są natomiast ustalane dowolnie przez stomatologów. Przed skorzystaniem z usług dentystycznych warto więc zapoznać się w obowiązującym cennikiem. Jeżeli wybierzemy się do apteki po leki, za każde znajdujące się w austriackim spisie lekarstwo naliczana jest bezzwrotna opłata – 4,70 EUR. Koszty leków, które nie są umieszczone w spisie, mogą być pokryte przez kasę chorych jedynie za zgodą głównego lekarza kasy.

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.