Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Miejsca, które musisz zobaczyć!

Najpopularniejsze cele podróży oraz nieznane perły Austrii. Gdzie warto się udać?

Rust, Burgenland

To stara wioska rybacka, do której należały również dwie winnice. W ten sposób rybacy i rzemieślnicy zaczęli pędzić wino. Dziś to właśnie z tego trunku słynie Rust. Starówka znajdująca się w całości na liście zabytków zalicza się do najpiękniejszych w całym rejonie. Oczy cieszą mieszczańskie domy wzniesione w XVI-XIX wieku.

Muzeum pochówku (Bestattungsmuseum), Wiedeń

Być może to nieco dziwne, ale muzeum to jest naprawdę godne polecenia. W zbiorach muzeum opodal Cmentarza Centralnego znajdziemy wszystko, co wiąże się z tematem śmierci. Szaty pogrzebowe, mundury, nekrologi, trumny, a nawet napisy nagrobne – wszystko to zobaczycie w tym ciekawym, choć momentami makabrycznym miejscu. Polecamy wszystkim, którzy lubią, jak włoski jeżą im się na karku.

Morawskie Pole (Marchfeld), Austria Dolna

Drzewa powyginane wiatrem, janowce, trawy stepowe, bagna oraz jeziora – pejzaż Pól Morawskich przypomina regiony nadbałtyckie. Ta niesamowita kraina rozpościera się na wschód od Wiednia aż po Czechy i Słowację. Miłośnicy przyrody i przejażdżek rowerowych poczują się jak w raju.

Wądrówka w Grünauer Almtal, Austria Górna

To miejsce, o którym pisał Adalberg Stifter, a w którym Konrad Lorenz prowadził badania nad gęsiami gęgawami. U stóp Totes Gebirge znajdziemy zapierające dech w piersiach cuda natury – najlepiej odkrywać je z plecakiem na plecach.

Wodospady Krimmler Wasserfälle, Salzburg

Tych wodospadów nie sposób porównać do żadnych innych w Europie Środkowej. Ich rozmiary są naprawdę imponujące, a huk wody ogłuszający – woda spada z 380 metrów wysokości. Pozostawiając samochód na parkingu, trzeba pokonać ok. 4 kilometry trasy pełnej pięknych widoków, by dojść do punktu widokowego.

Skansen Stübing (Österreichisches Freilichtmuseum Stübing), Styria

W tym niesamowitym miejscu można podziwiać architekturę wszystkich zakątków Austrii. W sumie można obejrzeć 100 obiektów – od gospodarstw wiejskich przez stajnie aż po wędzarnie. Poza tym odwiedzający nabędą nowe umiejętności – takie jak tworzenie maści czy rzeźbienie w drewnie.

Großglockner Hochalpenstraße, Karyntia

To niesamowita trasa prowadząca przez najwyższe szczyty austriackich Alp. Drogę tę wybudowano w latach 1930-35, a służyła ona wymianie handlowej między Niemcami a Włochami. Trasa rozpoczyna się w sercu parku narodowego Hohe Tauern, nad którym góruje najwyższy szczyt austriackich Alp – Großglockner. Godny polecenia jest w szczególności odcinek od Bruck do jednej z najwyżej położonych wiosek  Austrii – Heiligenblut (widoczna na zdjęciu). Po drodze można zatrzymać się na tarasach wydokowych Edelweißspitze lub Franz-Josephs-Höhe liczączch kolejno 2560 i 2376 metrów n.p.m.

Wędrówki przez Komperdell, Tyrol

U podnóża łańcucha górskiego Alp Wschodnich – Samnaungruppe-  rozpościera się płaskowyż Komperdell. Region Serfaus-Fiss-Ladis jest idealnym miejscem na letnie wędrówki, zimą natomiast zaprasza wszystkich miłośników narciarstwa. Poza tym amatorzy sportu znajdą wiele innych możliwości – od kajakarstwa po river-rafting.

Dolina Brandnertal, Vorarlberg

Dolina Brendnertal to dwunastokilometrowa enklawa granicząca z księstwem Lichtenstein. Tutaj możemy poczuć jeszcze zapach bydła, a na ulicach zobaczyć bańki na mleko czekające na odbiór. To naprawdę specyficzne miejsce, tak odległe od zgiełku dużych miast. Latem można spędzać czas na długich wędrówkach, a zimą śmigać na nartach lub snowboardzie. Obowiązkowym punktem każdego podróżnika powinno być jezioro Lünersee. Latem można skusić się na kąpiel na wysokości 2000 metrów wysokości w lodowatej wodzie, ciesząc się przy okazji pięknym widokiem. 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.