Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Коли на вулиці стає щораз холодніше, більшість будинків починають опалювальний сезон. Однак не у всіх квартирах в Німеччині є приємно і тепло. Виявляється, що немає встановлених юридичних норм регулювання опалювального періоду. Загальноприйнято вважається, що цей період триває від 1 жовтня до 31 березня. Дуже часто тривалість опалювального сезону визначається у договорі оренди і в статуті житлового товариства. У деяких випадках цей період навіть видовжується, починаючи з 15 вересня до 30 квітня, а інколи навіть до холодних днів у травні. Асоціація Німецьких Орендарів (DMB) зазначила, що таке регулювання все частіше з’являється в договорах оренди.

Яка температура повітря повинна бути в квартирі під час опалювального сезону?

У деяких випадках вона визначена в договорі оренди. Однак, з досвіду DMB (Асоціація Німецьких Орендарів) виникає, що такі правила дуже часто неефективні. З іншого боку, суди стверджують, що температури в приміщенні нижче 18 градусів є занадто низькою і недопустимою. Висота температури залежить від пори дня і ночі. На думку експертів та згідно висновків судових рішень, температура в квартирі має становити не менше 20 градусів. DMB (Асоціація Німецьких Орендарів) радить, щоб у вітальні панувала температура 21 градус, в кухні і спальні – 18 градусів, а у ванній кімнаті-22 градуси. З 23:00 до 06:00 власник може знизити температуру на три градуси, щоб зменшити споживання енергії.

Важливо: Варто пам’ятати, що власники нерухомості зобов’язані до обігріву приміщень. Холодна квартира не відповідає умові договору оренди і дозволяє орендарю платити нижчу орендну плату. Оскільки правові норми відсутні, суди вирішили коли повинні працювати опалювальні обладнання. Федеральний суд в Касселі постановив, що власники повинні гріти в квартирах поза сезоном, якщо два дні підряд температура в приміщеннях (кімнатах) знизиться нижче 18 градусів. Інсталяцію слід відразу включити якщо температура нижче 16 градусів. Районний суд Ільцен враховує також погоду зовні, оскільки температура всередині квартири часто залежить від використання приміщень. Наприклад довгe провітрювання дуже охолоджує квартиру. На думку суду, коли на вулиці три дні підряд тримається температура нижче 12 градусів,слід включити опалення.

Що робити, якщо незважаючи на холодну погоду радіатори залишаються холодними?

Найбільш ефективним способом, який змушує власника діяти – це менша плата за оренду. Орендарі житла мають до того право в період, коли не досягнута необхідна температура в приміщенні. Якщо температура в квартирі знизиться до 15-17 градусів, платники можуть зменшити орендну плату на 25%. А при повній аварії системи опалення, знижка може досягати навіть 100%. У крайніх випадках можна також припинити дію договору оренди. При встановленні висоти орендної плати все залежить від висоти температур в окремих приміщеннях при відповідній зовнішній температурі. DMB (Асоціація Німецьких Орендарів) рекомендує включити ці дані у спеціальну таблицю та мати свідка, який їх підтвердить.

Що робити орендарю, якщо інсталяція перестане працювати, а в планах немає припинення і розірвання договору?

У такій ситуації важливо діяти негайно, взимку квартири можуть охолонути дуже швидко, що шкідливо як для людей так і будівель. Тому співпраця між мешканцями та власником квартири є важливою. DMB (Асоціація Німецьких Орендарів) нагадує, що в разі будь-яких недоліків або помилок орендатор повинен бути негайно проінформований. Власник також зобов’язаний негайно усунути несправності. Варто також задуматися про співпрацю з компанією яка займається забеспеченням послуг в сферах опалення, і яка пропонує цілодобову швидку допомогу. В іншому випадку термін ремонту може тривати дуже довго. Найновіші інсталяції можна контролювати навіть з великої відстані, щоб компанія могла усунути несправність, перш ніж орендарі можуть помітити проблеми з опаленням.

Хто платить за опалення в будівлі?

Звичайно особи, що орендують квартиру. Однак, виявляється, що найпоширеніша тема суперечок між власниками та орендарями є саме опалення. Причиною таких суперечок є велика сума грошей. Найчастіше бракує також точних даних про цілковите споживання у будівлі, кількості доставленого масла чи вугілля а також термінів подачі тепла.

 

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zobacz jeszcze to!