Дослідження порталу праці Stepstone щодо переговорів про підвищення заробітної плати в Німеччині, показало, що мало осіб, які працюють в Німеччині вирішує поговорити з начальником про підвищення. Виявляється, що на таку розмову рішилися 11 тисяч спеціалістів та керівників, які взяли участь в опитуванні Stepstone. 57% з них хоча б раз отримали підвищення зарплати на своїй роботі. Головною причиною такого рішення, стало відкрите прохання про збільшення заробітної плати. Більше 58% осіб під час розмови з роботодавцем, обґрунто́вували своє прохання, що підвищення їм належиться завдяки хорошим досягненням.
Чому ми боїмося просити підвищення заробітної плати?
Опитування також показує, що питання зарплати все ще є предметом табу. Кожен другий працівник в Німеччині почуває себе ніяково, коли повинен порозмовляти з керівником про свою зарплату. Жінки частіше, ніж чоловіки. 34% опитаних вказує, як виправдання, небажання говорити про гроші. Кожна третя людина боїться, що їх керівництво потім буде до них негативно ставитися. Схожа кількість людей вважає, що прохання про підвищення зарплати не вітається роботодавцем. 21% опитаних не впевнена, чи за останній час мали відповідні результати в роботі, щоб отримати більше грошей.
Розмова та аргументи – запорука успіху
„Хто може чітко показати, що мав безпосередній вплив на успіх відділу чи компанії і водночас ставить реалістичні вимоги, має хороші шанси на підвищення”, – пояснює Андре Шефер із компанії Stepstone. Слід пам’ятати, що заробітна плата не зміниться вже по першій розмові з роботодавцем. Мова скоріше, про декілька розмов, після яких заробітна плата може бути узгоджена. Цікаво, що 60% опитаних не обговорює підвищення своєї заробітної плати регулярно. З іншого боку, дві третини опитаних хоче заробляти більше і навіть має конкретну суму в голові. 95% осіб, оцінюють свій внесок у роботу компанії, як великий чи дуже великий. Бажання і впевненості щодо своїх досягнень не бракує.
Заробітна плата є тільки одним з багатьох чинників, що мають вплив на задоволення з роботи. Перш за все, важливим є обсяг обов’язків, хороші умови розвитку і структура компанії, в якій працівник почуває себе добре. Часто просячи підвищення, багато працівників можуть бути “відфутболені” отримавши тільки додатки, які дуже часто є значно меншими витратами для підприємств, ніж підвищення заробітної плати. Варто також пам’ятати, що відповідна заробітна плата не повинна замінювати відповідних умов праці.