Сьогодні розглянемо цей момент під кутом найчастіше виникаючих питань. Почнемо з того, що Lohnsteuerbescheinigung – це більше, ніж просто річний звіт про доходи. Це складена у паперовому вигляді інформація, яка у електронному вигляді потрапляє до податкової (від працедавця). Таким чином, податкова служба, так само як і працівник, знає про річний дохід працевлаштованого. Однак у Німеччині, подібний документ, містить набагато більше залежної інформації про людину. Наприклад, момент віросповідання людини. Виглядає це так:
Скорочення |
Віросповідання |
— |
Невіруюча людина |
Ak |
Старокатолицтво |
Ev |
Євангельський напрямок |
Rk |
Католицька церква |
Інші важливі дані, які можна знайти у документах Lohnsteuerbescheinigung:
Steuerklasse/Faktor – податковий клас. Нагадаємо, що у Німеччині налічується 6 податкових класів. Зверніть увагу, що податковий клас не впливає на розмір податку, який ви подаєте, а тільки на розмір нарахованих протягом місяця авансів з податку.
Zahl der Kinderfreibeträge – кількість дітей. Однак, якщо діти проживають в іншій країні, то скоріше за все, на податковий відсоток можна не розраховувати.
Тримаючи документ перед собою, найчастіше виникають питання щодо пунктів:
- 3 – валовий дохід
- 4, 5 та 6 – збережені податки: прибутковий (податок на доходи), податок на найвищі ставки та церковний податок
- 22 та 23 – сплачені пенсійні страхові внески
- 25, 26, 27 – медичне страхування та страхування по догляду
Порада: якщо в пунктах 22, 23, 25, 26 немає інформації про сплачені внески і працівник був делегований з польської компанії на роботу в Німеччині – страхові внески будуть виписані в Польщі. У такій ситуації варто подбати про додаткову довідку роботодавця із зазначенням суми сплачених у Польщі внесків.
Чи роботодавець зобов’язаний видавати зазначений документ?
У разі працевлаштування на підставі трудового договору роботодавець зобов’язаний до кінця лютого наступного року видати працівникові Lohnsteuerbescheinigung. Звичайно, він може зробити це раніше. Однак, найчастіше, навіть коли працівник звільнився до кінця року – отримає він розрахунок для податкової не раніше початку наступного року.
Загублений Lohnsteuerbescheinigung? Роботодавець, незважаючи на зобов’язання, не видав документ? Чи зможу я все-таки сплатити податок?
Якщо документ, підтверджуючий річний дохід – відсутній, можна ще раз попросити роботодавця про його видачу. Зазвичай, працедавцю не складає проблеми роздрукувати його ще раз. Але різне трапляється, тому в крайньому випадку – треба буде звернутися за допомогою адвоката.
ЩЕ ОДНА ПОРАДА!
На сьогоднішній день, в офісах податкових зберігається неймовірна кількість документів. Саме через це, не слід нехтувати порадою збереження усіх документів вдома. Це стосується не тільки документів щодо річного доходу. Але також і усіляких розрахунків, наприклад Familienkasse. Давайте будемо обережними і зберігатимемо наші документи вдома, щоб потім не приходилось їх відновлювати!