Стандарти захисту працівників у часи коронавірусу
Уряд Німеччини встановив ряд загальних пунктів щодо захисту людей, які працюють під час пандемії коронавірусу. Це важливо для того, аби співробітники були захищені від можливого зараження. З серпня діє так званий Sars-CoV-2 Arbeitsschutzregel, в якому містяться необхідні рекомендації для роботодавців. Ті повинні організувати робочий час так, щоб підлеглі мали якомога менше контакту один з одним і могли підтримувати безпечний інтервал у 1,5 м. Це стосується усіх установ та кожної галузі!
Якщо неможливо уникнути контакту, роботодавець повинен надати додаткові засоби захисту, такі як маски, дезінфікуючі засоби та одноразові рукавички. При необхідності службового відрядження, найчастіше на сьогоднішній день, розглядається можливість відеоконференції.
Якщо хтось вважає, що на робочому місці замало засобів захисту, необхідно одразу звернутися до керівництва.
Право на домашній офіс
Якщо є можливість, працедавці мають перевести своїх співробітників на домашній офіс. Особливо це важливо у випадку, якщо в одному офісі працює кілька людей, а мінімального інтервалу дотримуватись просто неможливо. На цей крок вже зважилися багато компаній Німеччини.
Що цікаво, законом не передбачене обов’язкове видавання техніки для роботи (як напр. ноутбук).
Що робити, якщо працівник відчуває себе хворим?
У разі кашлю, задишки або підвищення температури негайно повідомте роботодавця. Тільки таким чином ризик зараження інших людей буде обмежений.
Ще від жовтня існує можливість отримання лікарняного онлайн. У разі будь-яких симптомів хвороби, Ви не маєте звертатися особисто до лікаря, вистачить лише зателефонувати. L4 можна отримати на сім днів та при необхідності продовжити ще на тиждень. Регулювання діє до кінця 2020 року.
Чи працівник має право на зарплату під час карантину?
Усе залежить від галузі, місця роботи, трудової умови та звичайно працедавця.
Чи шеф може відправити співробітників на відпустку або ввести скорочений робочий день?
Роботодавець не може просто так скоротити робочий час або відправити працівників у відпустку. Тим не менш, роботодавець цілком законно може перейти на Kurzarbeit. Тоді це буде стосуватися кожного співробітника.
Навіть у разу сильної фінансової кризи компанії, роботодавець не може за власним бажанням відправити окремих співробітників, без їх згоди, у відпустку. Це можливо лише після спільної бесіди з працівниками.
Як працює Kurzarbeit в Німеччині?
Згідно закону, роботодавець не може оголосити скорочений робочий день без спілкування зі співробітниками. Однак у багатьох трудових договорах містяться відповідні положення, що дозволяють такі дії. Працівники, підписуючи договір, погоджуються на Kurzarbeit (скорочений робочий день)в надзвичайних ситуаціях. І в багатьох випадках, правда на боці власника.
Але це в жодному випадку не означає, що підлеглі зароблятимуть менше. Лише у випадку скорочення робочого часу у два рази, зайняті отримають половину заробітної плати і Kurzarbeitergeld (KUG) в розмірі 60% або 67% у випадку коли ті, мають дорослих дітей, що працюють.
З 1 травня 2020 року люди, що працюють за скороченим робочим часом, можуть додатково підробляти, проте тільки до суми, що не перевищує різницю в доходах від повної зарплати. Це регулювання діє до кінця року.
Чи працівники отримають відшкодування?
Під час пандемії коронавірусу не всі працюють менше. Деякі компанії абсолютно не справляються з кількістю замовлень і обов’язків. Таким чином, їх співробітники піддаються підвищеному ризику. Однак права на премію не має ніхто, крім тих, хто працює в медицині. Роботодавець може висловити свою подяку за додаткові зусилля у вигляді фінансової допомоги.
Бонус до 1 500 Євро звільняється від оподаткування. Це стосується всіх співробітників, які отримають бонус в період від 01.03 до 31.12.2020.
Pflegebonus отримають особи, які в період з 01.03.2020 по 31.12.2020 працювали не менше трьох місяців в лікувально-оздоровчому закладі. Висота бонусу залежить від кількості відпрацьованих годин та посади.
Як щодо батьків, які повинні піклуватися про своїх дітей?
Якщо батьки не можуть працювати через догляд за дітьми у віці до 12 років, вони мають право на компенсацію. Це правило діє в наступних випадках: дитячий садок або школа закриті; діти можуть відвідувати установи тільки в окремі дні; малеча на карантині. В таких ситуаціях, батьки мають право на 67% від чистої щомісячної зарплати, проте ставка не може перевищувати 2 016 Євро.
Батьки, що виховують свою дитину самостійно, мають 20 тижнів на рік по догляду за дитиною. Якщо мова йде про пару, 10 тижнів на кожного батька.