Складові трудового договору:
– Пункт з зарплатою
– Тижневий робочий час
– Максимальний робочий час
– Професійна група
– Розмір заробітної плати у відповідній професійній групі
– Бонуси та премії, наприклад, за понаднормову роботу
– Тривалість відпустки
– Лікарняний
Коли в Німеччині діє колективний трудовий договір?
Очевидно, що коли працедавець та підлеглий пов’язані трудовими відносинами. Існують також винятки, коли колективний трудовий договір діє, хоча працівник не є членом профспілки, а роботодавець, цілком, може не входити до Спілки роботодавців. Це може бути, коли влада країни визнає колективний трудовий договір загальноприйнятим.
Хто складає Tarifvertrag?
Колективний трудовий договір – це угода між профспілкою(нім. Gewerkschaft) та Союзом роботодавців (нім. Arbeitgeberverband) або окремим роботодавцем. Tarifvertrag включає в себе членів профспілки окремих галузей або компаній. Gewerkschaft створює спеціальні комісії, які представляють членів профспілки. Переговори в галузі можуть проводитися членами профспілки з різних закладів.
Чи може дійти до страйків під час переговорів за колективним трудовим договором?
Коли роботодавець не хоче укладати колективний трудовий договір або хоче зробити це в зміненому вигляді, члени профспілок мають право припинити виконання робіт і страйкувати. Таким чином, вони можуть чинити економічний тиск на роботодавця, щоб домовитися про справедливі умови праці. Оскільки під час страйку зарплата не виплачується, профспілка виплачує фінансову підтримку так званому Streikunterstützung, яка фінансується за рахунок членських внесків. Завдяки фінансовому забезпеченню саме профспілка здатна вести переговори незалежно та самостійно.
Які переваги має Tarifvertrag?
Умови, узгоджені в колективній системі праці, є обов’язковими для всіх членів профспілок. Це означає, що співробітникам не потрібно погоджувати з роботодавцем умови договору, і вони автоматично підпадають під дію правил, що містяться в Tarifvetrag. Вони діють так само, як і правила в трудовому договорі. І якщо умови, що містяться в трудовому договорі, гірші, ніж у колективному трудовому договорі, автоматично застосовуються правила з Tarifvertrag.
Що таке Günstigkeitsprinzip?
Günstigkeitsprinzip, або принцип привілею більш сприятливих правил, означає, що завжди існує більш сприятливе регулювання для працівника. Наприклад, якщо щотижневий робочий час у трудовому договорі становить 38,5 год, а в колективному трудовому договорі – 37 год, працівникові не потрібно виконувати додаткові 1,5 год на тиждень. Регулювання з Tarifvertrag автоматично діє замість регулювання з трудовим договором.
У свою чергу, якщо умови в трудовому договорі більш сприятливі для працівника, правила з Tarifvertrag не застосовуються.
Чи встановлена законом мінімальна заробітна плата обмежує Tarifvertrag?
З 1.01.2015 року у Німеччині, окрім галузевих мінімальних ставок – діє також встановлена мінімальна заробітна плата. Якщо їх різниця суттєва, то працівник має право до законного їх порівняння, та виведення середньої суми зарплати.