Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Яких строків слід дотримуватись при подачі податкової декларації? (з нім. Einkommenssteuererklärung)

Взагалі, терміни подання податкової декларації у Німеччині, залежать перш за все, від питання – а чи зобов’язаний даний платник податків подавати її. Бо не кожен повинен це робити. Однак у кожного є така можливість. Отже, коли подати Steuererklärung, якщо немає обов’язку в його розрахунку? У цьому випадку Ви можете надіслати документи протягом 4 років після закінчення календарного року, за який платник податків розраховується.

Подача податкової декларації рекомендована для кожного працездатного, який хоче отримати певну суму повернення.

Інакше виглядає ситуація для людей, які зобов’язані подати податкову декларацію. Такі платники податків повинні відправити документи протягом 7 місяців після закінчення календарного року, за який вони розраховуються. Податкова декларація за 2020 рік має бути подана до 31 липня 2021 року. Оскільки в поточному році цей день припадає на суботу, термін був перенесений до 02.08.2021.

Для осіб що використовують допомогу у розрахунку – більше часу на подачу

Якщо платник податків використовує допомогу податкового консультанта, фірми розрахункової (нім. Lohnsteuerhilfeverein) або інших осіб – відповідно Німецького законодавства має час на розрахунок до лютого наступного року. 

Той, хто скористається з допомоги вперше, повинен повідомити про це в податкову інспекцію (Finanzamt).

Продовження строку подання Податкової декларації, заповненої за допомогою консультанта або асоціації, можливе лише у виняткових ситуаціях. Наприклад, коли платник податків не зі своєї вини, не може вкластися в строк. Така ситуація може мати місце, коли платник податків через тривалу хворобу не зміг надати консультанту відповідні документи.

Слід пам’ятати, що недостатньо відправити податкову декларацію в останній день до закінчення загального терміну. Документ повинен бути доставлений, а не відправлений до його закінчення!

Коли можна не подавати декларацію?

Є пара нюансів, коли податкову декларацію не потрібно подавати в принципі. У випадку коли оподатковуваний дохід не перевищив мінімальну суму, що не оподатковується (з нім .Grundfreibetrag). За 2020 рік вона становить 9 408 Євро. Якщо подружжя розраховуються разом, Grundfreibetrag – 18 816 Євро.

Не усі працевлаштовані зобов’язані до складання податкової декларації 

Особам, які мають дохід від зайнятості (nichtselbständige Arbeit), найчастіше не потрібно подавати податкову декларацію. Дохід від цього в першу чергу мають особи, які працюють на підприємствах та  посадові особи. Причиною відсутності зобов’язання є момент сплати роботодавцем податку на заробітну плату (нім.Lohnsteuer).

Lohnsteuer – це, в певному сенсі, авансовий платіж з прибуткового податку (нім. Einkommensteuer). Сума податку на заробітну плату розраховується на основі суми заробітної плати таким чином, що вона відповідає сумі Einkommenssteuer, яку повинен заплатити працівник. 

Додатковий заробіток у 410 Євро та більше

Обов’язок подати податкову декларацію застосовується до працівників, які крім доходів від основної роботи заробляють щомісяця додаткові 410 Євро та більше з другого місця роботи.

Подружжя та розрахунок податкового року

Подружжя повинні подати податкову декларацію, якщо вони обидва отримують зарплату і один з них відноситься до 5 або 6 податкового класу. 

Штрафи за недотримання термінів подачі податкової декларації

Якщо платник податків не встигне доставити податкову декларацію в строк, Finanzamt може накласти на нього штраф. Його сума становить 0,25% від встановленого податку за кожен місяць невиконання декларації прибуткового податку. Простими словам, близько 25 Євро за кожен прострочений місяць.

Finanzamt сам вирішує, чи буде він накладати штраф чи ні. Тобто відомство бере до уваги всі обставини людей індивідуально.

Інакше виглядає ситуація, коли податкова декларація не була подана протягом 14 місяців після закінчення календарного року, за який платник податків розраховується. У такій ситуації – Finanzamt найчастіше накладає штраф –  Verspätungszuschlag.

Штрафи за навмисне зволікання

Невиконання податкового обов’язку, в гіршому випадку – вважатиметься податковим шахрайством. Податкове шахрайство карається до 5 років позбавлення волі або значним фінансовим штрафом.


0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zobacz jeszcze to!