Було знайдено оголошення про роботу, проведено співбесіду, підписаний трудовий договір – і раптом, новий співробітник не приходить на роботу, ще й просить про звільнення. Виявляється, минулого року з такою ситуацією зіткнувся кожен третій роботодавець Німеччини. Чи може працівник просто так розірвати трудові відносини? Ні! Жодна зі сторін не може просто так розірвати трудовий договір, якщо в ньому немає запису про право на вільну відмову від укладеного договору!
Період повідомлення у випадку, якщо Ви хочете розірвати контракт до першого робочого дня?
Загалом, звільнення до першого робочого дня можливе. Однак слід враховувати час відпрацювання, зазначений у трудовому договорі. Якщо договір не містить жодного регулювання в цьому питанні, або це відноситься до записів встановлених законом, чинним вважається письмове повідомлення за 4 тижні. Коли договір укладено на випробувальний термін, встановлений законом термін розірвання становить менше 2 тижнів. У цьому випадку кінець періоду повідомлення не враховується з терміном дії в половині або в кінці місяця.
В яких ситуаціях можна розірвати трудові відносини без відпрацювання?
Розірвання трудових відносин без обов’язкового відпрацювання можливе лише у випадку, коли будь-яка зі сторін здійснює грубе порушення зобов’язань за договором, що унеможливлює заплановане співробітництво.
Що робити у ситуації, коли працівник не з’явився на роботі в перший робочий день?
Що робити, коли новий співробітник не з’явився на роботу в перший же робочий день, не оформив лікарняний і надалі не дає про себе знати? Тоді роботодавець повинен розірвати з ним договір без збереження терміну розірвання через грубе порушення трудових обов’язків. У такій ситуації працівник не зберігає за собою права на заробітну плату, ризикуючи навіть претензіями на компенсацію з боку роботодавця.
Інша сторона медалі:
На що повинен звернути увагу роботодавець, якщо він сам хоче звільнити працівника, ще до того, як той приступить до роботи?
Якщо договір укладено на випробувальний термін, роботодавець може розірвати його без зазначення причин ще до встановленого дня початку роботи. Метою випробувального терміну є” випробувати ” нового працівника за контрактом. Однак, якщо у працівника ще не було ні найменшої можливості продемонструвати свої навички, роботодавець не може наполегливо стверджувати, що він не підходить для даної посади. Якби справа дійшла до трудового суду, роботодавцю було б важко виправдати свій вчинок.
Більше того, за певних обставин, працівник може вимагати компенсацію за таке передчасне звільнення. Наприклад, за відмову від колишнього місця роботи на користь нової зайнятості.
Важливо: Щоб не сталось непорозумінь як зі сторони працевлаштованого, так і зі сторони працедавця – радимо принаймні дозволити співробітнику приступити до роботи.