Rentenbescheid дає людям, що працюють в Німеччині, уявлення про своє фінансове забезпечення в старості. Однак, щоб отримати цю інформацію, спочатку необхідно добре проаналізувати і зрозуміти весь представлений документ. І це не так просто.
У верхньому лівому куткові документу вказано страховий номер (нім. Versicherungsnummer) людини. Цей номер потрібен для початку будь-якого спілкування зі страховиком.
У правому верхньому куті знаходиться адреса регіонального відділення страхової компанії.
У першому абзаці пишеться дата, по якій на сьогоднішній день працююча людина може вийти на пенсію. Спеціальні правила, такі як достроковий вихід на пенсію, не включені в розрахунок.
У другому абзаці вказана сума Erwerbsminderungsrente. Стільки грошей людина отримала б, якби на сьогоднішній день більше не могла працювати за станом здоров’я.
Увага! Пенсійний фонд виплачує цю суму, тільки якщо людина абсолютно недієздатна!
У третьому абзаці вказана сума наявної пенсії, на яку людина вже заробила. Сума буде виплачуватися щомісяця, коли людина більше не працює, тому що, наприклад, він піклується про дітей або емігрував.
Увага! Ці гроші мають право на виплату – тільки в тому випадку, якщо хтось пропрацював 5 років і досяг пенсійного віку!
Тільки в останньому абзаці можна знайти реальну, передбачувану суму пенсії. Ця сума не зміниться, якщо до виходу на пенсію людина буде продовжувати працювати так само, як в середньому за останні 5 років. Таким чином, підвищення заробітної плати і можлива втрата роботи не враховуються в прогнозі. Тим не менш, це найбільш реальна сума, яка прогнозує майбутнє фінансове становище.
Чого точно не знайдеш в Rentenbescheid?
Так це, реального і кінцевого розміру пенсії! Адже Пенсійний фонд не в стані прогнозувати кар’єрний ріст людини, інфляції або підвищення пенсії на роки вперед!
Джерело: focus