Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Учні та студенти в Німеччині отримують фінансову підтримку держави до тих пір, поки вони навчаються. Це також стосується ситуацій, коли студент повинен повторити клас. Допомога виплачується також протягом періодів, вільних від навчання в школі чи університеті.  Стипендію-позику BAföG можна також отримати якщо ви навчаєтесь у вечірній школі і якщо виникає обов’язок регулярно виконувати професійну роботу протягом останніх трьох семестрів навчання. Особи, які навчаються в академіях і вищих професійних школах отримують допомогу на період навчання, встановлену відповідно до регламенту навчання та іспитів (Ausbildungs-und Prüfungsordnung). Крім того, особи, які навчаються у вищих навчальних закладах отримують стипендію-позику BAföG до закінчення максимального стипендіального  періоду (Förderungshöchstdauer). Його тривалість розраховується в залежності від обраного напрямку навчання і періоду навчання, який обмовляється в правилах підготовки та складання іспитів. Слід однак пам’ятати, що студенти які навчаються  у вищих професійних школах, академіях та вищих навчальних закладах, для отримання допомоги, повинні з п’ятого семестру  представити картку зарахування (Leistungsnachweis). Таким чином, особи, які навчаються, засвідчують, що досягли відповідного прогресу, відповідно до регламенту навчання та іспитів. Достатніми є пересічні успіхи, які студенти можуть підтвердити за допомогою:

Стипендія -позика BaföG – це частково державна дотація, а частково безвідсотковий кредит, який потім треба повернути. При цьому діють вигідні умови погашення такої стипендії – позики. Таким чином, ніхто не повинен побоюватися серйозних проблем при її сплаті.

Підстави повернення позики це:

Держава звільняє на прохання особи, що вчиться і повертає позику повністю або частково до встановленого терміну погашення, залежно від суми з 8% до 50,5%.

За певних умов можна також оплачувати навчання за межами Німеччини.  Зарубіжне навчання фінансово підтримується державою після виконання певних умов:

  1. Фінансова підтримка BAföG може виплачуватися на території Європейського Союзу та Швейцарії за умови навчання в професійних школах Berufsfachschule і Berufsschule, вищих професійних школах (Höhere Fachschule), академіях і вищих навчальних закладах, від початку навчання до отримання диплому про закінчення навчального закладу.
  2. Навчання за межами Німеччини в рамках міжнародного державного співробітництва одного або декількох іноземних навчальних закладів може мати фінансову підтримку BAföG в період навчання в іншому навчальному закладі.
  3. Навчання за межами Європейського Союзу, яке відбувається в рамках навчання в німецькому представництві може підтримуватися фінансово протягом року або двох при підтвердженні виняткових обставин. Це обмеження не поширюється на навчання в представництвах на території Європейського Союзу чи Швейцарії.

Відповідно до підпунктів 2 і 3, стипендію-позику BAföG можуть отримувати учні, які навчаються в школах, які є аналогами вищого ступеня загальної середньої освіти ( гімназії Оберстуфе -gymnasiale Oberstufe) від 11 класу, визначених класів професійних навчальних закладів Berufsfachschule, принаймні дворічних професійно-технічних шкіл Fachschulen, а також спеціалістів (Fachoberschulen) вищих професійних училищ підвищеного типу, академій і вищих навчальних закладів. Сюди не відноситься навчання у вечірніх школах (Abendgymnasium) і однорічних професійно-технічні училищах (Berufsaufbauschule). З моменту набуття права подати заяву про вступ до вищого навчального закладу після 12 років навчання, можливим є фінансування перебування за кордоном, починаючи з 10 класу.

Перебування за межами Європейського Союзу з метою навчання згідно п. 3 фінансується лише у тому випадку,  коли навчання за кордоном є вигідним  відповідно до стану навчання (це означає, що основна інформація регулярно набувалася протягом хоча б одного року навчання в країні) і частково може бути зарахована до навчання в Німеччині. Однак ця вимога не поширюється на учнів  загальної середньої школи (гімназія Оберстуфе- Gymnasiale Oberstufe) та вищих професійних училищ Fachoberschule. Перебування за кордоном з метою навчання має тривати не менше 6 місяців або один семестр, тобто 12 тижнів.  Необхідно відповідне знання мови, на якій проводиться навчання, а також мови даної країни.

Можна також отримати стипендію-позику BAföG за стажування за кордоном, але лише в тому випадку, якщо воно пов’язано з відвідуванням вищого професійного училища, академії чи вищого навчального закладу розташованого в Німеччині і виконуються необхідні умови фінансування цього стажування (стажування є вимогою щоб закінчити навчання і регулюється нормативними положеннями, які регулюють даний цикл навчання – Ausbildungsbestimmungen). Потрібно пройти стажування не менше 12 тижнів, яке буде корисним для навчання. Крім того, навчальний заклад повинен переконатися, що місце проходження практики відповідає встановленим правилам іспиту (Prüfungsordnung). Стажування за кордоном може також відбуватися під час навчання в професійно-технічному училищі Berufsfachshule, якщо стажування за кордоном включено до програми навчання.

Те саме стосується також дворічних професійно-технічних училищ Fachschule.

Під час перебування за кордоном з метою навчання окрім стандартної фінансової підтримки,  доплачують додаткову допомогу особам, які не живуть з батьками:

–  для студентів, які навчаються в Європі: 250 євро за кожну поїздку та повернення,

–  для студентів, які навчаються за межами Європи: 500 євро за кожну поїздку та  повернення,           

–  для учнів, які навчаються в Європі: 250 євро за одну (у кризовій ситуації за дві) поїздку та повернення,

–  для учнів, які навчаються за межами Європи: 500 євро за одну (у кризовій ситуації за дві) поїздку та повернення,

– на додаткові витрати при медичному страхуванні студентів,

– на більш високі витрати на проживання для студентів, що навчаються поза межами Європейського Союзу та Швейцарії (сума допомоги залежить від країни).

Згадана додаткова допомога, надається в тій самій формі, що і основна фінансова підтримка. Єдиним винятком є допомога на оплату за навчання, яка завжди надається в повному обсязі у вигляді субсидії. Це означає, що вам не доведеться її сплачувати. Слід також пам’ятати, що у виняткових ситуаціях можлива фінансова підтримка громадян Німеччини, які постійно проживають за кордоном і там навчаються.

Державну допомогу BAföG, як правило, не можуть отримати особи старші 30 років, а в разі студентів на магістерських програмах — 35 років. Існують, однак, винятки, які стосуються:

Для тих студентів, які не досягли 30 чи 35 років у разі магістерської програми, виховують власних дітей, які не досягли 10 років, які не перериваючи навчання та додатково працюючи менше 30 годин на тиждень, межа зміщується до 10-го дня народження дитини.

В основному на фінансову підтримку держави можна розраховувати тільки у разі здобуття першої вищої освіти, тобто продовження загальної шкільної освіти або професійної освіти. Загальна середня освіта -це структура шкільного навчання, яка веде до закінчення Hauptschule, Realschule або отримання професійної або загальної середньої освіти.

Німеччина пропонує різні можливості для отримання освіти Gymnasium, Fachoberschule. Повну середню освіту можна отримати і в вечірніх навчальних закладах. Після закінчення середньої освіти учні можуть продовжити свою освіту, в тому числі професійну.

Професійне навчання це набуття та удосконалення професійних знань.  По суті забезпечує здобуття та отримання професійних кваліфікацій (наприклад, навчання у професійній школі Berufsfachschule, Fachschule, вищій професійній школі höhere Fachschule,  академії чи вищому навчальному закладі)

Оримати стипендію-позику BaföG можна ще на один вид навчання, але тільки:

Студентська допомога BAföG може також бути надана на магістерську програму,  якщо вона є продовженням бакалаврату і студент не закінчив жодного іншого напрямку. У такій ситуації тимчасовий зв’язок  бакалаврату і магістратури не вимагається.  Якщо студент працює не менше 3 років між бакалаврським та магістерським рівнем вищої освіти, він отримає допомогу, не враховуючи доходів батьків.

Після перерви в навчанні або зміни напрямку навчання, допомога буде виплачуватися лише у тому випадку, якщо були для цього важливі та необхідні причини. Перерва в навчанні має місце, коли студент змінює напрямок навчання або навчальний заклад. Зміна напрямку навчання відбувається, коли студент переводиться з одного напрямку підготовки фахівців з вищою освітою на інший, з однієї спеціальності, за якою здійснюється підготовка молодших спеціалістів, на іншу, або з однієї форми навчання на іншу в межах одного вищого закладу освіти, наприклад, перехід з теології на медицину. 

Якщо ви зробите перерву в навчанні чи зміните напрямок підготовки або спеціальність у вищих навчальних закладах, вищих професійно-технічних навчальних закладах і академіях,  слід пам’ятати, що важливу причину такого переводу потрібно повідомити до початку 4-го семестру.

Студенти отримують фінансову підтримку з боку держави під час навчання  у формі відсоткового банківського кредиту:

Як і у випадку допомоги BAföG, що охоплює звичайну тривалість навчання, яка, як правило,  надається частково в якості допомоги і частково в якості безвідсоткової позики від держави, сума оподатковуваної банківської позики визначається письмовим запитом студента, яку вивчає відповідне управління по фінансуванню освіти (Amt für Ausbildungsförderung). Розмір процентної ставки банківської позики може бути обмежений заявником при подачі заяви. Однак майте на увазі, що це рішення пізніше змінити не можна.  

Разом з інформацією про надання позики, заявник отримає від німецького державного банку розвитку KfW (Kreditanstalt für Wiederaufbau) пропозицію контракту. Щоб інформація про надання позики стала правомочною, заявник повинен протягом місяця з моменту отримання інформації звернутися до Управління з питань Фінансування Освіти (Amt für Ausbildungsförderung) разом з пропозицією договору, який необхідно підписати при пред’явленні документа, що посвідчує особу. Позика виплачується безпосередньо KfW тільки на німецький рахунок. Позика та процентна ставка повинні бути повернені KfW мінімальними щомісячними внесками в розмірі 105 євро протягом 20 років. Обов’язок сплати зобов’язань починається через 18 місяців після закінчення періоду фінансування. Перед початком сплати позики, KfW проінформує вас про розмір заборгованості по кредиту і відсоткам, про застосовані норми процентних ставок, про розмір щомісячного платежу та термін погашення боргу. У ситуації, коли учень/студент отримав як і позику від держави, так і відсотковий банківський кредит, спершу потрібно сплатити відсотковий банківський кредит. Період, протягом якого всі позики мають бути погашені, збільшується у цьому випадку до 22 років. Що стосується відсоткового банківського кредиту, можливо також дострокове погашення, проте без звільнення від сплати частини суми.

Особи, які навчаються у вищому навчальному закладі на незалежному напрямку навчання, можуть після перевищення максимального строку надання допомоги отримати максимально на 12 місяців допомогу для завершення навчання, якщо протягом наступних чотирьох семестрів вони будуть допущені до здачі іспиту і навчальний заклад підтвердить, що освіта буде завершена під час надання допомоги.  Ця допомога призначається у виді процентної ставки за банківським кредитом.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zobacz jeszcze to!