Телефонною розмовою з лікарем вже нікого не здивувати. А відео- візитом, це вже щось новеньке! Так, так між лікарем та пацієнтом встановлюється відео зв’язок і починається медична консультація. Коментарі на таке нововведення дуже різняться. Більшості людей, таке рішення допомогло. Бо як відомо, більшість служб зараз працюють, але з великими чергами. А завдяки такому вирішенню деякі без проблем змогли звернутися до лікаря. І що головне, не дали хворобі шансів на розвиток! Однак це рішення є лише доповненням до класичних етапів амбулаторного та стаціонарного лікування.
Щоб такий відео- візит мав місце, обидві сторони повинні виконати кілька умов. Клініка повинна використовувати сертифіковану програму. Лікарі потребують спеціальної кваліфікації в області спілкування по відео- звязку, що не завжди є так. На даний момент для цього немає регулярних навчальних модулів.
Вимоги, які пацієнт повинен виконати, очевидні – комп’ютер, планшет або телефон, камера, мікрофон, динамік та Інтернет з’єднання – це все, що потрібно. В обов’язковому порядку при першому відвідуванні необхідно дати на це згоду. Вартість такого «візиту» до лікаря покриває страхова служба пацієнта.
Як проходити відео- візит до лікаря?
Пацієнт реєструється через сайт, вибираючи вільну годину. Потім учасники отримують підтвердження електронною поштою з посиланням на відео- прийом. Під час розмови, пацієнт описує свої скарги словами або жестами, а лікар класифікує їх. Після консультації співрозмовники узгоджують план лікування, тощо.
Таке нововведення має безліч плюсів, серед яких, частіші прийоми та обговорення раптових перебігів хвороби, нових скарг. Незважаючи на це, таке рішення також має свої недоліки. У деяких є застереження з цього приводу, у багатьох просто відсутні умови для такої консультації. Не думайте, що кожен пацієнт знає, як поводитися з комп’ютером. Крім того, як щодо людей, які страждають депресією, або тих, у кого немає доступу до Інтернету?
Хворі мають право на звичайну допомогу у кабінеті і це право вибору має бути збережено. Багато пацієнтів соромляться говорити перед камерою про свої проблеми, хоча іноді бувають винятки. Згідно з повідомленнями психотерапії та психосоматики, деякі пацієнти відчувають себе більш впевнено під час Онлайн-консультацій і говорять більш відкрито.
Проблеми з діагнозом
Для простих питань, як наприклад, про ураження шкіри – відео зв’язок не становить жодної проблеми. Легко можна поставити діагноз та призначити курс лікування. Однак, часами труднощі лікарям створює відсутність можливості фізичного обстеження пацієнта. У разі задишки лікар може, наприклад, оцінити тільки критичний стан хворого.
За час пандемії коронавірусу різко зросла кількість онлайн- і телефонних консультацій. За перше півріччя майже 25 000 клінік Німеччини провели онлайн прийом та гідно проконсультували людей.
Більшість позитивно дивиться на онлайн- візити
Йенс Вагенкнехт отримав багато позитивних відгуків щодо таких онлайн- прийомів. Особливо літні пацієнти були відкриті до цього і охоче приймали таку пропозицію. Деякі, взагалі бояться зайвий раз прийти у лікарню, а зателефонувати здається більш альтернативним виходом.
Звичайно завжди треба враховувати свій стан і правильно розставляти пріоритети, бо відомо, що найточніший діагноз можна поставити лише особисто.
Ситуація з пандемією коронавірусу поволі поліпшується, тому все більше і більше людей особисто приходять на прийом до лікаря у кабінет.
Існує безліч приватних платформ для онлайн- консультацій, таких як Teleclinic, Fernarzt, Kry та Zava. Проте слід пам’ятати, що не кожна страхова компанія включає в себе оплату приватних послуг. Більше того, вищезгадані платформи, найчастіше, мають свої комп’ютерні/мобільні додатки. Які спочатку треба скачати та зареєструватися, а потім вже встановлювати бажаний час прийому та очікувати.