У зв’язку з високою кількістю інфекцій Польща потрапила до чорного списку Інституту Роберта Коха. Через що, дещо змінилися правила для виїзду до Німеччини.
Мова про те, що:
- обов’язково, під час перетину кордону представити негативний тест на коронавірус (тест не може бути зроблений пізніше, ніж за 48 годин до запланованого прибуття в Німеччину),
- зобов’язання представити негативний результат тесту також стосуватиметься медиків, працівників прикордонного контролю, учнів та студентів
- і надалі залишається обов’язковим карантин та самоізоляція
- залежно від земля Німеччини можуть застосовуватися різні правила, які визначають тривалість обов’язкового карантину і можливість від його звільнення або скорочення.
При в’їзді до Німеччини необхідно обов’язково заповнити декларацію про в’їзд онлайн (на сайті einreiseanmeldung.de) або роздрукувати, заповнити та представити на границі.
Обов’язковий карантин (10 днів) у Німеччині, в основному, охоплює всіх людей, що прибувають з країн з підвищеним ризиком захворюваності.
Порада: щодо обов’язкового карантину діють різні правила, за які відповідають окремі країни. Відмінності можуть полягати у часі ізоляції, її скороченні та взагалі звільненні від неї.
Кому не потрібно заповнювати декларацію про в’їзд?
- особам, які тільки проїжджали через зону високого ризику зараження (так званий Hochinzidenzgebiet),
- людям, які тільки проїжджають через територію ФРН,
- членам офіційних делегацій.
Коли країна вважається областю з високою захворюваністю?
Країна або регіон, названий так званим Hochinzidenzgebiet, – це область, де середнє число захворюваності на 100.000 жителів значно перевищує середнє значення Західної Німеччини, проте не менше 200.
Список країн, що вважаються областями ризику, публікує Німецький інститут Роберта Коха. На основі даних Інституту приймаються рішення про правила тестування, карантину та перетину німецького кордону.