Жоден роботодавець не любить виплачувати лікарняні та шукати заміни працівникові. Проте, це життя. І лікарняний це звичайне діло. Але зовсім інша ситуація, коли той самий працівник, по третьому кругу на рік виходить на лікарняний. Які юридичні наслідки це може мати для
Безсумнівно, припущення про те, що ніхто не може бути звільнений через хворобу, не відповідає дійсності. В основному закон захищає співробітників від незаконного звільнення, якщо вони працюють більше 6 місяців, а в компанії працює більше 10 співробітників. Це означає, що роботодавцю потрібна розумна причина, щоб розірвати контракт з працівником.
Причини звільнень
Часті хвороби і відсутність на роботі можуть призвести до (з нім. personenbedingter Grund). Вирішальним для звільнення в такій ситуації є обтяжливий вплив на трудові відносини. Неприємність в цій ситуації полягає в тому, що звільнення цілком дозволене без присутності співробітника.
Однак слід пам’ятати, що таке припинення трудових відносин до найлегших не відноситься. Бо працівник не впливає на свій стан здоров’я.
Для звільнення за тривалі лікарняні повинні бути дотримання наступні умови:
- Роботодавець повинен бути впевнений, що працівник буде продовжувати часто хворіти,
- Можливі захворювання повинні привести до значного погіршення ділових або економічних інтересів роботодавця,
- Також не варто забувати про такі фактори, як вік або тривалість роботи на підприємстві.
Для літніх працівників та людей, які довгий час працювали в компанії, роботодавець повинен враховувати, що таким людям може бути важко знайти нову роботу. Також важливо подумати, чи не пов’язані часті хвороби з роботою в компанії.
Тільки коли роботодавець проаналізує всі ці питання і прийде до висновку, що іншого вибору немає, він може звільнити працівника.
Джерело: n-tv