Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Що таке понаднормовий час (Überstunden)?

Понаднормовий час- це час роботи, довший ніж встановнелений в трудовому договорі чи заводській угоді. У даний робочий день працівника можна попросити про роботу в понаднормовий час, тільки у виняткових заводських ситуаціях.

Працівник не може постраждати від понаднормової роботи, що станеться, якщо, наприклад, вимагають від нього працювати після роботи ще на 25 відсотків довше від нормального робочого часу.

Чи існують загальні положення щодо робочого часу?

Закон встановлює восьмигодинний робочий час у робочі дні. Робочий час може бути продовжений до десяти годин на день, однак повинен бути вирівняний протягом півроку.
Що робити, коли начальник вимагає працювати занадто велику кількость понаднормових годин?

Що зробити, коли роботодавець вимагає свідчення занадто великої кількості понаднормових годин?

Роботодавець вирішує, коли вам потрібно працювати, якщо не визначає цього трудовий договір. Виробнича рада також має право голосу в питанні визначення робочого часу та розподілу виміру роботи на окремі дні тижня.

Якщо роботодавець вимагає занадто велику кількість понаднормових годин, які наприклад шкодять вашому здоров’ю, загрожує йому кримінальне провадження. Штрафи сягають 15 000 євро, а в гіршому випадку закінчуються арештом.

Чи повинен роботодавець оплачувати понаднормовий час праці?

Не обов’язково. На жаль, не існує жодних правових врегулювань на цю тему.

Домовленість у трудовому договорі, що понаднормовий час праці оплачується звичайною оплатою, є недійсним. Роботодавець не мусить платити за понаднормові години праці,
може дати працівникові вільний час (Freizeitausgleich).Якщо він цього не зробить, а трудові відносини закінчуються, роботодавець повинен сплатити понаднормовий час. Допускається, що працівник може вибрати між вільним часом і зарплатою.

Що з додатком за наднормової години(Überstundenzuschlag)?

Працівник має право на додаток за понаднормові години лише тоді, коли це передбачено трудовим договором (Arbeitsvertaf), договором колективного трудового права (Tarfivertrag) або угодою компанії (Betriebsvereinbarung). Підставою для розрахунку є тоді, основна заробітна плата за даний місяць

Що з перервами (Ruhepause)?

Перерви в роботі надаються кожному працівникові, а їх тривалість залежить від робочого часу.

Працюючи 8-9 годин на день, працівник має право, принаймні на 30 хвилин перерви. Це час не включений в робочий час. Перерва також може бути поділена на кілька менших, які не можуть бути коротші ніж 15 хвилин. Жоден працівник не може працювати довше ніж шість годин без перерви.

Працівник має право провести свою перерву на власний розсуд. Він не пов’язаний ніякими обов’язками і не повинен, наприклад, перевіряти електронну пошту чи відповідати на телефонні дзвінки.

Слід також пам’ятати, що між закінченням роботи в даний день, а її початком, в наступний день, мусить бути принаймні одинадцять годин перерви(у випадку молоді 12).
Людина, що працює до 19:00 може почати роботу тільки на наступний день вранці о 6:00.

Які положення стосуються праці у нічний час (Nachtarbeit)?

Про нічну роботу ми говоримо тоді, коли триває вона більше двох годин у період з 23:00 до 6:00, а в пекарнях і кондитерських від 22:00 до 5:00.

У разі роботи в нічний час, тривалість роботи може бути продовжена до десяти годин, якщо в даному календарному місяці, працівник не працював довше, ніж в середньому по вісім годин в день. Працівники, що працюють в нічний час, мають право на відповідню кількость днів, вільних від роботи або додаток – хіба що існують інші тарифні домовленності.

Особам, які працюють цілодобово на підприємствах, належить додаток у розмірі 30 відсотків, а працюючим позмінно в нічну зміну, – у розмірі 20 відсотків, але лише в кожному третьому тижні.

 

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zobacz jeszcze to!