Домовляючись про відпустку, варто звернути увагу на кілька особливо важливих питань для роботодавця. Найважливіша інформація наведена нижче: хто має право на відпустку, її середній розмір та інші цікаві моменти.
Додаток до відпускних не є платою за відпустку
Відпускна оплата – це плата, яку ви отримуєте у відпустці. Законе право на неї має кожен хто працює. Яка мусить бути сума відпускних прописана в § 11 Федерального закону про відпустки (нім. Bundesurlaubsgesetz). У свою чергу, допомога на відпустку є додатковою вигодою для працівника від роботодавця.
В основному, це тип добровільного фінансового бонусу, як, наприклад, різдвяний бонус. Працівники не мають статутного права на надбавку до відпустки, а це означає що все залежить лише від роботодавця та фінансової ситуації на фірмі.
З чого може виникнути право на надбавку до відпустки?
Хоча законодавчого права на відпустку не передбачено, ваш роботодавець може бути зобов’язаний виплатити його з інших причин. Право на допомогу на відпустку може, серед іншого, бути наслідком колективного трудового договору, фірмового договору, трудового договору, зобов’язань з боку роботодавця.
Позитивна звичка від шефа може перетворитись у право на виплату додатку
Наприклад, якщо Ваш роботодавець щороку виплачує працівникам різдвяний бонус, чисто добровільно, то він може ненавмисно взяти на себе зобов’язання його виплатити в майбутньому. Право на нього виникне на основі так званого «заводського звичаю». Це означає, що працівник має право припускати, що допомога завжди буде виплачуватися. Для роботодавця найбільшою проблемою може бути той факт, що щойно виник звичай, його практично неможливо зняти.
При виплаті надбавок мусить застосовуватись лише принцип рівноправності та справедливості
Принцип рівного ставлення застосовується при виплаті надбавок Відповідно до принципу рівності, роботодавець не може виплатити різну надбавку працівникам однієї галузі. Єдиним винятком може бути ситуація, коли збільшена надбавка прописана в умові трудовій.
Вираховується допомога на відпустку дуже по-різному
Надбавки на відпустку, залежно від галузі, закріплені в колективних трудових договорах вираховується дуже різними способами. Для їх обчислення використовуються різні методи, такі як фіксований річний розмір, фіксована сума за кожний день відпустки та відсоткове доповнення до відпустки.
Сума відпускних
Згідно з дослідженням, проведеним у 2018 році Науково-дослідним інститутом WSI, розмір відпускних був:
- в готельному та ресторанному господарстві за 25-30 днів відпустки 240 Євро (Західна Німеччина) та 189,60 Євро (Східна Німеччина)
- у хімічній промисловості за 30 днів відпустки 613,50 Євро (уся Німеччина)
- в автомобільній галузі за 30 днів відпустки 1699 (Західна Німеччина) або 1644 Євро (Східна Німеччина)
- в оптовій торгівлі за 30 днів відпустки 643,56 Євро (Західна Німеччина) або 409,03 Євро (Східна Німеччина).
Коли зазвичай виплачується подібна премія?
Дата виплати надбавки на відпустку настільки ж різниться, як і спосіб її обчислення. Часто виплачують разом із зарплатою за червень. У деяких компаніях це пов’язано з виплатою відпускних.