Згідно Трудовому Законодавству Німеччини, кожен хто перебуває у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором – мають право на виплату відпускних. Проте у країні існує ще додаткова виплата, яка носить назву Urlaubsgeld.
Тож, яка різниця між Urlaubsentgelt та Urlaubsgeld?
Не всі розрізняють Urlaubsentgelt від Urlaubsgeld. Перше – подальша виплата заробітної плати під час відпустки, друге – додаткова фінансова допомога від працедавця.
Хто має право на отримання Urlaubsgeld?
Не існує юридичного зобов’язання з виплати відпускної надбавки.
Можливий розмір Urlaubsgeld
Розмір відпускної допомоги залежить від щедрості роботодавця. Який може:
- Виплачувати одноразову суму щороку,
- Виплачувати ту ж ставку за кожен день відпустки,
- Виплатити процентну надбавку до Urlaubsentgelt.
У батьків немає особливих привілей до отримання додаткових грошей до відпускних через наявність дітей.
Коли можна отримати Urlaubsgeld?
Знову-таки, усе залежить від роботодавця або домовленостей, що містяться в трудовому договорі або колективному трудовому договорі.
У разі раптового звільнення, працівник повинен віддати Urlaubsgeld?
Розглянемо ситуацію, коли працевлаштований отримав надбавку до відпускних, ще за пару місяців до моменту відпустки, а через кілька тижнів планує взагалі звільнитись. Таке трапляється дуже рідко і залежить від відносин між працевлаштованим та працедавцем. Зазвичай, повернення не вимагається.
Чи додаток Urlaubsgeld звільнений від оподаткування?
Ні, Urlaubsgeld оподатковується. Єдине що: сума нижче ліміту 156 Євро на людину. У випадку, якщо найнятий одружений/одружений, сума, звільнена від податків, збільшується на 104 Євро за партнера і 52 Євро за кожну дитину.