Спочатку перехід на Kurzarbeit, потім повернення до нормальної роботи, а потім знову функціонування в скороченому робочому часі. Для багатьох співробітників так виглядали останні місяці і це призводило до складнощів з плануванням вільного часу. Однак чи дозволено законодавство такі часті зміні режиму? Як часто роботодавець може відправляти працівників на Kurzarbeit в Німеччині?
Якщо роботодавець задовольняє умовам оплати, він може відправляти своїх співробітників на скорочений робочий час, як правило, так часто, як він того хоче. Однак багато що залежить від того, на який період часу було введено неповну зайнятість та чи подавав працедавець відповідну заяву до трудової установи.
Скорочення робочого часу може бути продовжено без проблем навіть після місячної перерви. Загальний термін отримання допомоги буде відповідно збільшено. Однак, якщо перерва триває 3 місяці або більше, роботодавець повинен подати нову заяву.
Як правило, можна отримати Kurzarbeitergeld до 12 місяців. Під час пандемії умови переходу на неповну зайнятість були ослаблені, а термін отримання допомоги збільшений до 28 місяців. Чинне спеціальне регулювання діє до 31.03.2022. Можливо, воно також буде продовжено.