Найчастіше нещасні випадки за участю лісової дичини відбуваються вечорами взимку та восени. Рідко вдається уникнути зіткнення. Головна небезпека в тому, що тварина зненацька вибігає на дорогу і водій може побачити її буквально в останню секунду навіть вдень, не кажучи вже про темну пору доби. В такому випадку, слід негайно викликати поліцію.
За жодних обставин не можна чіпати тварину або намагатися затягнути її до автомобіля!
Щоб отримати відшкодування за аварію, водій повинен мати обмежений страховий пакет autocasco (з нім. Teilkasko) або повний (нім. Vollkasko). Звичайного страхування (з нім.Haftpflichtversicherung) недостатньо.
Який випадок можна назвати ДТП за участю лісової тварини?
Не кожна аварія у Німеччині, викликана вторгненням тварини на проїжджу частину, відноситься до нещасних випадків за участю лісової дичини. Така ситуація виникає, коли в аварії беруть участь мисливські ссавці, тобто олені, зайці, лисиці, борсуки, кабани, рисі, сірчані та видри.
За німецьким законом, домашні тварини не відносяться до дикої природи, навіть якщо вони бігають ночами по лісах.
Години найбільшої небезпеки
Більшість лісових тварин активні ввечері та вночі. Існує загальне правило, що чим менш прохідна дорога, тим більша ймовірність зустріти лісову дичину. Дороги через ліси та поля можуть бути небезпечними. Часто в таких місцях зустрічаються відповідні знаки. Однак аварія за участю дикої природи може статися і на шосе.
Що робити у випадку зіткнення з лісовою твариною?
Обов’язково треба повідомити поліцію та чітко зазначити місце ДТП. Увімкнути аварійні вогні, вдягнути світловідбиваючий жилет та поставити попереджувальний трикутник. При необхідності надати пораненим пасажирам першу допомогу.
Водії та інші учасники дорожнього руху повинні також знати, що загибла на дорозі дика тварина не є безхазяйною, вона належить користувачу мисливських угідь. Ніхто не має права вилучати її з місця пригоди – бо це вважається заволодінням чужим майном!
Якщо тварина жива, слід дотримуватися інтервалу і не наближатися до неї за жодних обставин, бо поранені тварини схильні до неконтрольованих рухів. Якщо тварина тікає, відзначте місце аварії і при можливості, простежити за напрямком втечі.
Після приїзду поліції, слід пред’явити страховий поліс . Зазвичай, поліція не радить мити машину, бо можливо, страхова служба захоче подивитися на наслідки ДТП наживо.
Чи треба повідомляти про аварію, якщо тварина та машина у порядку?
Все залежить від водія. Рекомендовано, взагалі, попереджувати або поліцію, або мисливське угіддя про ситуацію на дорозі. Бо тварина могла отримати внутрішні пошкодження, які можуть призвести до смерті.
Чи можна вбити тварину, щоб зменшити її страждання?
Ні. Це можуть зробити тільки люди з відповідними знаннями та навичками, такі як ветеринари.
Чи подальше водіння після зіткнення з твариною є караним?
Так. Залишити ранену тварину на дорозі рівносильно порушенню Закону Про захист тварин. Більше того, якщо тварина залишиться на проїжджій частини, то це вже буде рахуватися як порушення правил безпеки дорожнього руху (з нім. Verkehrssicherungspflicht).
Хто понесе відповідальність, у випадку коли немає відповідного страхування автомобіля?
Власники автомобільних засобів, які не мають відповідного страхування на автомобіль, платитимуть за відшкодування збитку самостійно зі своєї кишені.
Що робити у випадку, коли ДТП сталося на орендованій машині?
Чи має орендований автомобіль страхування autocasco, залежить від того, який варіант обрав орендодавець. Як правило, вартість ремонту бере на себе страхування autocasco, але в договорі оренди може бути запис лише про часткове відшкодування збитків.
Чи потрібно платити за прибирання проїжджої частини?
Ні.