У законі про оренду немає жодних записів про спільний винайм кімнати/квартири, але все ж є правила, яких необхідно дотримуватися при підписанні договору. Що стосується спільного житла в одній квартирі, існують три різні форми РГ:
- Власник квартири може підписати договір оренди лише з основним орендарем
- У другому варіанті власник підписує договір з усіма мешканцями, і в цьому випадку всі члени домогосподарства є учасниками договору і сплачують оренду спільно.
- У випадку третього рішення власник підписує окремі договори з кожним з мешканців про оренду приміщення.
Чи можуть орендарі з’їхати без згоди власника?
Це залежить від типу підписаного договору. Якщо є основний орендар, то він має справу з договорами решти мешканців. І якщо він вирішить переїхати, всі інші також повинні покинути приміщення. Також можливо замінити одного з мешканців на когось нового, але власник приміщення повинен погодитися на це. Що стосується договорів оренди кімнати з кожним окремо, орендар може розірвати договір у будь-який час.
Що станеться, якщо хтось із мешканців має заборгованість з виплат? Хто повинен їй платити?
Якщо договір було підписано з головним орендарем, він є відповідальним за всіх інших мешканців. Тобто всі витрати та заборгованості мусить покрити він. У випадку укладення договору з усіма орендарями, власник теоретично може вимагати гроші у кожного з мешканців. Орендуючи кімнату, кожен орендар відповідає за сплату власної орендної плати.