За даними Федерального Статистичного Управління, у 2015 році в Німеччині було зібрано приблизно 45,9 млн. тонн. комунальних відходів. Це відповідає в середньому 559 кіл. побутового сміття на людину. Велика частина, а саме 58% сміття легко можно сегрерувати. Залежно від матеріалу, повторній переробці піддається до 91% відходів.
Яке сміття до якого контейнеру?
З деяким сміттям буває важно, бо не завжди матеріалу відходу відповідає один контейнер. Здається, що зі склом не повинно бути проблем. Втім, не так все й очевидно, що робити з синім склом, якщо є тільки контейнер для білого, темного або зеленого скла. В такому випадку, це сине скло мігрує до контейнера з зеленим склом.
Наприклад, якщо контейнер зі склом знаходиться далеко від місця проживання, то Ви можете попросити власника встановити на вашій вулиці спеціальний контейнер для відходів. Однак видача такого контейнера не регулюється законом, і власник не зобов’язаний цього робити. Також не в кожному районі міста можна розділити сміття. Слід також враховувати, що при встановленні додаткового контейнера для відходів скла, виникають додаткові витрати, які можуть вплинути на кінцеву ціну утилізації. Якщо є сміттєві контейнери, то орендарі зобов’язані дотримуватися термінів збору сміття. Зазвичай це робочі години. Кожному, хто викидає скло вночі і тим самим порушуєтишу в ночі, може розраховувати на зауваження.
Видалення кришок
Кришки та корки, відповідно до вказівок Міністерства Охорони Навколишнього Середовища, повинні утилізуватися окремо або разом зупакованими відходами. Це означає, що вони йдуть до жовтого контейнеру або до окремого пакетика. Папір на пляшках, наклейках або металеві елементи – можна залишити; вони будуть видалені під час сортування. Збирання кришок також економічно оплачуване; потім вони перетворюються в ізоляційні матеріали. Вони зібрані в так звані Korksammelstellen.
Склянки не піддаються переробці
Склянки не можна кидати до контейнеру спрямованого на переробку скла. Кришталеве скло, скло з вікон, дзеркала є окремою категорією, склад якої призведе до забруднення скла, придатного до процесу переробки. Крім того, окремі частинки розбитої шклянки, перероблюються за різною температурою плавлення. Столовий посуд, виготовлений з порцеляни або фаянсу, який більше не придатний до використання, згідно з рекомендаціями Міністерства охорони навколишнього середовища Німеччини (Umweltbundesamt), вважається відходами, що не підлягають переробці.
Не весь папір можна залічити до макулатури
Не тільки при сортуванні скла слід бути уважним, подібно виглядає ситуація і з папером. Термопапір та залишки шпалер не йдуть в контейнер для макулатури. Пофарбований папір або забруднений харчовими продуктами, також не входить до складу макулатури. Але якщо забруднений грунтом, то навіть мусить потрапити по контейнера з макулатурою. Більшість серветок можна покласти в контейнер для макулатури. Але якщо їх багато і вони сильно забруднені, то мусимо дати їх до контейнера без переробки.
Харчові залишки – органічне добриво чи біорозкладані відходи?
Залишки їжі, найчастіше потрапляють до контейнера, призначеного до біо-розкладу. Сирі, варені або зіпсовані продукти, так як м’ясо і кістки, можуть бути кинуті в контейнер для біо-розкладу, але Міністерство радить обернути їх у газетний папір. Залишки хліба та печива також можуть бути кинуті до цього контейнеру. До контейнеру з органічними відходами, також можуть потрапити молочні продукти, такі як залишки йогурту, сиру, але не молока. До такого контейнеру, також можна викинути чай, залишки кави, фільтри для кави. Залишки їжі не рекомендовано викидувати на подвір’я, в якості добрива, бо вони найчастіше приваблюють мишей та щурів.
Чи слід чистити сміття?
Упакування, означені зеленою міткою повинні потрапити до жовтого або зеленого контейнера. Німецька Організація з Охорони Навколишнього Середовища NABU радить не промивати пляшки водою, тому що це негативно впливає на внутрішній баланс, вистачить тільки вилити рештки напою.
Електричні та електронні відходи не є побутовими відходами
Батарейки можна залишити в спеціальних контейнерах для батарей, їх можна знайти в багатьох супермаркетах. Електричні відходи, наприклад, старий фен для волосся можуть бути передані в пунктах збору, часто Ви можете передати старе обладнання, коли купуєте нове у магазині. Старі компакт-диски та DVD-диски повинні потрапити до жовтого контейнера або до пункту збору відходів (так званий Wertstoffhof). NABU радить, щоб диски з конфіденційними даними були поламані або подряпані.
Використаний одяг
Коли Ви хочете віддати одяг або взуття тим, хто потребує допомоги, то повинні бути обережні, де і кому ми даємо його; Є багато компаній на ринку, які отримують прибуток один від одного під виглядом благодійності. Тому потрібно стежити, до якої організації віддаєте і навіть до якого контейнера кидаете.
Небезпечні та великі відходи
Хімічні залишки та енергозберігаючі лампи можуть бути передані в пунктах збору або до загального вивозу. Великі відходи зазвичай збираються безкоштовно після попереднього повідомлення. У багатьох муніципалітетах ці відходи збираються один або два рази на рік. Терміни та адреси можуть бути знайдені на муніципалітеті.
Особливо уважними потрібно бути з енергозберігаючими лампами
Ви повинні бути особливо обережні з енергозберігаючими лампами. Коли вони псуються, то вони починають випускати отруйні гази і ртуть. Всім відомо, як це небезпечно для здоров’я людей та тварин, вони серйозно пошкоджують мозок і нервову систему.
Вміємо думати, перш ніж щось зробити
Фактом є те, що сортування сміття вигідне для економіки і навколишнього середовища – ніхто не сумнівається в цьому. На жаль, такий поділ, зазвичай, займає багато місця в будинку, а найчастіше на кухні. Тут ми маємо справу переважно з сміттям, придатним до переробки. Але оскільки ми часто викидаємо сміття, тоді і звільняємо місце для нового. У нових кухнях це не є проблемою, як правило, в шафах під раковиною розташовані спеціальні контейнери (їх спеціально є більше ніж два). Ви також можете поставити біля будинку кілька сміттєвих баків. Додаткові контейнери в домі повинні щільно замикатися та очищуватися кожні два дня, згідно з гігієнічних вимог.