В ситуаціях, коли є потреба консультації конкретного лікаря-спеціаліста, сімейний лікар видає направлення до певного фахівця. Якщо проблема зі здоров’ям не вимагає термінової консультації або графік відвідувань лікаря переповнений, може трапитися так, що направлення довше пролежить у пацієнта. Але що відбувається з його терміном дії?
Направлення від лікаря в Німеччині має свій термін дії, принаймні на папері. Будь-яке направлення дійсне протягом одного кварталу. Наприклад, якщо лікарське видане в середині квітня, то вважається дійсним воно до 30 червня. Якщо пацієнт звертається до лікаря-спеціаліста в середині липня, то теоретично вважається воно простроченим.
Лікарське направлення дійсне протягом одного квартал
Однак, більшість лікарів все ж таки приймають осіб з направленнями, які мовбито вже не дійсні. За умови звернення в наступному кварталі та з дійсною електронною карткою медичного страхування.
Такий підхід є досить доречний, навіть якщо деякі лікарські кабінети вирішують це питання по-своєму. Як пише на своєму сайті Асоціація лікарів обов’язкового медичного страхування в Баден-Вюртемберзі (нім. Kassenaerztliche Vereinigung): „По суті, термін дії лікарського направлення не базується суто на щоквартальних границях”.
Якщо лікар видає направлення на консультацію до фахівця, зазвичай це є термінова медична консультація. Якщо впродовж кварталу хворий не звертається до спеціаліста з будь-якої причини – пізніше, немає обов’язку повторного звернення до сімейного лікаря.
Для відвідування більшості лікарів-спеціалістів направлення не потрібне
Пацієнтам не завжди потрібне направлення, щоб записатися на прийом до фахівця. Однак, як правило, це доцільно, оскільки це дозволяє окремим лікарям-спеціалістам отримати швидкий доступ до карти пацієнта, зареєстрованих скарг та існуючого курсу лікування.
Спеціальності, де необхідно мати направлення від сімейного лікаря. До них відносяться:
- лабораторна медицина
- мікробіологія
- ядерна медицина
- патологія
- рентгенологічна діагностика
- радіотерапія
- трансфузійна медицина
І тут часами неоднозначно, наприклад, це не стосується лікарів, які займаються радіологічною діагностикою. Їх навички можуть бути безпосередньо використані в рамках програми раннього виявлення раку молочної залози шляхом скринінгу мамографії.