Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Без різниці, чи хоче працівник змінити роботу, чи начальник по своїй ініціативі звільнює людину – якщо сторони не дотримуються періоду попередження про звільнення, то вони не розлучаться так швидко. Нижче наведено пояснення того, який термін до кого відноситься, коли починається період повідомлення та приклади правильних розрахунків.

Який термін попередження про звільнення стосується працівника, який хоче звільнитися сам?

Для працевлаштованих на підприємстві більше 6 місяців, встановлений законом термін повідомлення становить чотири тижні.

Протягом випробувального терміну встановлений законом термін повідомлення в Німеччині становить всього два тижні.

Якщо трудовий договір передбачає більш тривалий термін повідомлення, то він обов’язково має бути відпрацьований.

Kündigungsfrist в Німеччині: як правильно розрахувати термін попередження як працівника?

Незалежно від того, чи є у працівника встановлений законом термін повідомлення або договірний період, підставою для перерахування завжди є дата, коли роботодавець отримав на руки Вашу заяву, а не дата, коли заява була написана.

Що цікаво, сам день отримання повідомлення ще не враховується при розрахунку періоду повідомлення. Термін вступає в силу тільки з наступного дня. Неділі та святкові дні вважаються звичайними робочими днями. День тижня, коли роботодавець отримав повідомлення, відповідає дню тижня, коли закінчується його термін.

Приклад:

Термін повідомлення працівника становить чотири тижня (до 15 числа або до кінця календарного місяця). Прагне людина піти з роботи в четвер, 15 червня 2023 року. У цьому випадку заява повинна потрапити до рук роботодавця не пізніше четверга, 18 травня 2023 року. В іншому випадку, допрацювати треба буде до 30 червня.

Місячний термін повідомлення

Якщо період повідомлення розраховується в місяцях, а не в тижнях, день отримання повідомлення і день закінчення роботи, в цьому випадку – відповідають календарним дням.

Приклад:

Припустимо, що термін повідомлення становить один місяць (до 15 числа або до кінця календарного місяця), а наш працівник хоче знову розірвати трудовий договір у четвер, 15 червня 2023 року. В такому випадку, заяву найпізніше треба донести до працедавця в понеділок 15 травня 2023 року.

3-місячний термін повідомлення

У разі декількох місяців повідомлення термін відповідно подовжується. Наприклад, якщо діє тримісячний термін повідомлення (до 15 числа або кінця календарного місяця) донести заяву до роботодавця необхідно 15 березня 2023 року, щоб звільнитись 15 червня 2023 року.

Період повідомлення в кінці місяця або кварталу

Деякі трудові договори також передбачають періоди попередження лише наприкінці місяця або навіть наприкінці кварталу. Щоб мати можливість звільнитись 30 червня 2023 року, заяву про звільнення необхідно подати роботодавцю не пізніше 30 травня 2023 року. 31 травня вже було б недійсним, оскільки червень на день коротший.

В останньому випадку, припинення трудових відносин було-б 31 липня 2023 року. Для періоду повідомлення наприкінці кварталу відставка буде аж 30 вересня 2023 року.

Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця

По суті, так само, як і з точки зору працівника (див.вище), за винятком того, що відправна точка для роботодавців може бути іншою. Тому що, на відміну від працівників, законодавчий термін попередження для роботодавців автоматично продовжується з того моменту, коли їхні працівники працюють у них більше двох років.

По 2 роках працевлаштування співробітника на фірмі – за місяць до останнього робочого дня необхідно попередити співробітника

По 5 роках – за два місяці до останнього робочого дня необхідно попередити співробітника

Після 8 років працевлаштування – за три місяці необхідно попередити співробітника

Після 10 років – за чотири місяці

Після 12 років – за п’ять місяців

Після 15 років – за шість місяців

Після 20 роках роботи – аж за сім місяців.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zobacz jeszcze to!