Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Opiekunowie wierni swojej pracy

Niepotrzebni? Porzucający swój zawód? Nic z tych rzeczy. Najnowsze badania pokazują, że pielęgniarze i opiekunowie wcale nie rezygnują ze swojej pracy tak łatwo. 


To, że brakuje pracowników w branży opieki zdrowotnej, jest niestety prawdą, jednak trzeba zauważyć, że osoby, które zdobyły takie wykształcenie, bynajmniej nie porzucają swojego zawodu, jak powszechnie się uważa. Raport Federalnego Instytutu ds. Wykształcenia Zawodowego BiBB rzuca nowe światło na sytuację w tej branży.

Z nowych danych wynika między innymi, że osoby wykształcone na opiekunów lub służby medyczne są wierniejsze swojej branży niż inne grupy zawodowe. Aby dokładnie monitorować tę sytuację stworzono specjalny czynnik, który pozwala określić, ile osób pozostaje w wyuczonym zawodzie. W 2013 roku wynosił on dla opiekunów i służby medycznej 74,4 procent, co w porównaniu z średnią liczącą 46,7 procent jest bardzo wysokim wynikiem. Wyższe noty odnotowano tylko w służbie bezpieczeństwa (79,3 procent), branży zdrowotnej (zawody wymagające specjalnego pozwolenia – 83,3 procent) oraz socjalnej (76 procent).

Dyrektor Instytutu Bernd Maurer podkreśla, że po raz kolejny udowodniono, że opiekunowie osób starszych pozostają wierni swojemu zawodowi. Utarte przekonanie, że to praca, którą wszyscy porzucają, nijak ma się zatem do rzeczywistości. „Czas, by przestać stale mówić na niekorzyść tej branży”, apeluje Maurer. Przywiązanie osób do zawodu opiekuna świadczy na jego korzyść, a nie odwrotnie.

Źródło: faz.net.

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.

Zobacz jeszcze to!