Informacje oraz porady o pracy i życiu w Niemczech, Austrii i Szwajcarii

Wiedeń po raz kolejny na czarnej liście!

Ze względu na planowaną w mieście budowę wieżowca, Wiedeń trafił już w zeszłym roku na listę zagrożonych obiektów UNESCO. Teraz stowarzyszenie Europa Nostra wpisało miasto na listę najbardziej zagrożonych dziedzictw kulturowych Europy.

Europejska federacja stowarzyszeń na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Europy – Europa Nostra wpisała w tym roku historyczne centrum Wiednia na listę 7 najbardziej zagrożonych zabytków, które mogą stracić miejsce na liście dziedzictw kulturowych Europy. Już w zeszłym roku historyczne centrum Wiednia trafiło na listę zagrożonych obiektów światowego dziedzictwa UNESCO.

W zestawieniu Europa Nostra znalazły się też takie miejsca jak postbizantyjskie kościoły w Voskopoja i Vithkuqi, monument Buzłudża, kasyno w Konstancy, drewniany budynek Prinkipo, fabryka Grimsby Ice Factory oraz kompleks monastyrów Dawit Garedża. Teraz eksperci odwiedzą wszystkie te miejsca i spotkają się z władzami miast, by pomóc im w znalezieniu możliwych źródeł finansowania, dać odpowiednie rady i zmobilizować odpowiedzialnych, by spróbowali uratować te dziedzictwa kulturowe.

Powodem wpisania historycznego centrum Wiednia do rankingu obiektów zagrożonych na liście światowego dziedzictwa UNESCO jest plan budowy 66-metrowego wieżowca, który wpłynie negatywnie na wygląd centrum miasta.

Źródło: kurier.at

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

W pierwszym półroczu 2023 do Szwajcarii przybyło 47.200 osób z zagranicy, większość z krajów UE i EFTA. Rząd

W szwajcarskich przedsiębiorstwach kolejowych brakuje chętnych do pracy. Doszło już nawet do sytuacji, w której maszyniści przepracowali 11

Zobacz jeszcze to!