Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: W tych zawodach wymagana jest maseczka nawet przy pracy na dworze

Po zmianie w austriackim prawie pracownicy budowlani muszą ubrać maski nawet przy pracy na dworze.

Austriacki rząd zdecydował, że obowiązek zakrycia ust i nosa podczas pracy obowiązuje nie tylko w pomieszczeniach zamkniętych, lecz także podczas wykonywania prac na świeżym powietrzu. „Ta dyrektywa jest dla nas całkowicie zaskakująca. Wobec znacząco mniejszego ryzyka infekcji podczas wykonywania prac na świeżym powietrzu i ostatnio zwiększonego odstępu minimalnego do 2 metrów jest ona całkowicie przesadzona. Pracownicy placów budowy będą przez to bardzo ograniczeni, zwłaszcza te osoby, które wykonują szczególnie ciężkie prace fizyczne”, skomentowała Renate Scheichelbauer-Schuster z Bundessparte Gewerbe und Handwerk. Jej zdaniem nie można wymagać od zatrudnionych pracy przez osiem godzin w maseczce i z obowiązkiem utrzymania 2 m odstępu.

Zmiana wywołała frustrację na placach budowy

Przykładowo montażyści rusztowań przenoszą w ciągu ośmiogodzinnego dnia pracy sprzęt o łącznej wadze 6-7 tys. kg. Takie obciążenie pracy, plus maseczka mogą stać się wysiłkiem, któremu pracownicy nie podołają. Co ciekawe, osoby, które w czasie wolnym udają się na spacer lub w celu uprawiania sportu na świeżym powietrzu, nie muszą zaryć ust i nosa.

„Oczywiście branża budowlana zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na niej spoczywa i popiera w dalszym ciągu rozsądne i skuteczne działania, które prowadzą do zminimalizowania ryzyka infekcji na placu budowy. Od pierwszego lockdownu pokazaliśmy, że dbamy o bezpieczne i uporządkowane stosunki na placu budowy i przy montażach”, podkreśliła Scheichelbauer-Schuster.

Branża apeluje do ministerstwa zdrowia, prosząc o przemyślenie obowiązku zakrycia ust i nosa przy pracach na świeżym powietrzu. Przynajmniej w przypadku ciężkich prac fizycznych.

Źródło: heute

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.

Zobacz jeszcze to!