Стимул для потенційного працівника: роботодавець хоче спокусити кандидата неоподатковуваною премією за компенсацію інфляції (нім. Inflationsausgleichsprämie). Однак, чи повинен він запитати його, чи отримував він раніше інфляційну премію від іншого працедавця? Ні. Ця премія, прив’язана до роботодавця, а це означає, що будь-який роботодавець може виплатити своїм працівникам неоподатковувану премію в розмірі 3000 євро до 31 грудня 2024 року.
Бонус також для керуючих партнерів компанії
Податкова ситуація дещо ускладнюється, якщо акціонер товариства з обмеженою відповідальністю (нім. Gesellschaft mit beschränkter Haftung GmbH) виплачує собі неоподатковувану інфляційну премію. Якщо в трудовому договорі не вказано, що він також може отримувати неоподатковувані надбавки до заробітної плати, податкова служба розцінить це як приховану виплату прибутку. Таким чином, неоподатковувана премія за компенсацію інфляції знову буде додана до оподатковуваного доходу компанії, а акціонер повинен буде сплатити податок на приріст капіталу в розмірі неоподатковуваної виплати.
Як уникнути так званої прихованої виплати прибутку?
Потрібно лише довести, що неоподатковувана виплата інфляційної премії є звичаєм компанії. Для цього необхідно, щоб інші працівники компанії, і насамперед кожен член керівного складу компанії, також отримали неоподатковувану премію.
Інфляційний бонус за понаднормову роботу
Чи може роботодавець виплатити неоподатковувану інфляційну премію, а натомість зменшити кількість понаднормових годин, відпрацьованих працівником? Все залежить від того, про що роботодавець домовився з працівником. Якщо було домовлено, що понаднормова робота працівника має бути оплачена, то замінити її на неоподатковувану інфляційну надбавку не можна. Чому? Звільнення від сплати податку вимагає, щоб виплата здійснювалася окремо від заробітної плати. Тому, якщо існує законодавча вимога щодо здійснення виплати, умова „додатково до належної винагороди за працю, до якої роботодавець зобов’язаний” не буде виконана. Однак, якщо обидві сторони вирішили конвертувати понаднормову роботу на відпустку, можлива виплата неоподатковуваної інфляційної премії.
Бонус у натуральній формі замість грошей
Для багатьох роботодавців виплата бонусу в розмірі 3000 євро на додаток до основної зарплати є неможливою. Цікаво, що бонус не обов’язково виплачувати готівкою. Неоподатковуваний бонус для компенсації інфляції також може бути виплачений, як винагорода в натуральній формі або як послуга. Наприклад, м’ясники чи пекарі дозволяють працівникам щомісяця безкоштовно брати із собою продукти харчування на 100 євро. Однак, роботодавець повинен відобразити такі неоподатковувані виплати в натуральній формі на платіжних або розрахункових відомостях, як грошову виплату й чітко вказати, що це неоподатковувана інфляційна премія.
Інфляційна премія замість регулярних добровільних спеціальних виплат
Чи може роботодавець перетворити звичайні надбавки до заробітної плати на неоподатковувану інфляційну премію? Так, але лише за умови відсутності законних вимог щодо виплати спеціальної винагороди та відсутності договірних зобов’язань щодо її виплати.