Rajd po ulicach Wiednia

Dwóch 13-latków ukradło pickupa i taranowało auta w Wiedniu

polizei, blaulicht, koguty, policja, radiowóz,
Foto: Pixabay
Zamiast pójść do szkoły, nastolatkowie spowodowali chaos na ulicach Wiednia. 

20 marca rano w Wiedniu rozegrały się niewiarygodne sceny. Zamiast jak inne dzieci udać się do szkoły, dwóch 13-latków ukradło pickupa i wybrało się na przejażdżkę po mieście.

400-konny Dodge Ram natychmiast zwrócił uwagę innych kierowców z powodu niepewnej jazdy. Około godziny 7:00 jeden ze świadków powiadomił policję.

Funkcjonariuszom udało się zatrzymać czarnego pickupa na ulicy Längenfeldgasse, gdy zderzył się on z taksówką. Za kierownicą 400-konnego potwora znajdowali się dwaj dobrze znani policji 13-latkowie, którzy już wcześniej mieli na swoim koncie włamania i inne przestępstwa w Wiedniu.

Rzecznik policji, Philipp Haßlinger, potwierdził interwencję służb. Tylko podczas tej szaleńczej przejażdżki w dzielnicy Meidling nastolatkowie spowodowali cztery wypadki. Dodge Ram został przez nich wcześniej skradziony z salonu samochodowego w Liesing.

Mimo kradzieży i szaleńczej jazdy młodociani sprawy ponownie unikną kary. Ponieważ są jeszcze nieletni, przekazano ich pod opiekę ośrodka kryzysowego Wiedeńskiej Pomocy dla Dzieci i Młodzieży.

Źródło: oe24

Foto: Pixabay

Reklama
Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

У наступні дні багато хто може отримати несподіваний лист з Finanzamt. Чому?

Branża budowlana poniosła ogromne straty przez koronawirusa.

Zobacz jeszcze to!
Reklama