Austria: Więcej blokad zasiłku dla bezrobotnych

Coraz więcej bezrobotnych w Austrii nie chce podjąć pracy, przez co zostaje ukaranych blokadą wypłacania świadczeń.

W przypadku odmowy podjęcia pracy lub szkolenia, AMS nakłada blokadę wypłaty zasiłku dla bezrobotnych lub zasiłku pomostowego (tzw. Notstandshilfe) na sześć tygodni. W razie powtórzenia się sytuacji okres zostaje wydłużony do ośmiu tygodni. W 2019 roku nałożono aż 60 tys. takich kar. Dziennie 164 bezrobotnych otrzymywało więc blokadę świadczeń. W porównaniu z 2018 rokiem to wzrost aż o 34,14%.

Wzrosła także liczba nałożonych całkowitych blokad zasiłku. W 2019 roku w 800 przypadkach bezrobotnym został odebrany zasiłek dla bezrobotnych na stałe. To o 53% więcej niż w roku poprzednim. Całkowita blokada świadczeń jest nakładana jedynie, gdy bezrobotny nie ma zamiaru podjąć pracy. „Liczby dokładnie pokazują, jak ważny jest dalszy rozwój zasiłku dla bezrobotnych i stworzenie większej liczby zachęt dla osób szukających zatrudnienia” – tłumaczy Minister Pracy, Christine Aschenbacher.

 

Więcej na ten temat:

Sperrfrist: 8 pytań i odpowiedzi o okresie wstrzymania zasiłku w Austrii 

Kto ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych? 14 pytań i odpowiedzi

Zwolnienie a okres wstrzymania zasiłku dla bezrobotnych w Austrii 

Źródło: oe24

Udostępnij:
Zmodyfikowano: 26 marca, 2024
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

Zobacz jeszcze to!