Ceny paliwa szaleją, a pracodawcy nie chcą pomóc

praca w szwajcarii

Szwajcarscy pracodawcy nie planują podniesienia tzw. Spesenentschädigung. Diety mimo ogromnego wzrostu cen paliwa mają pozostać niezmienne.

Ceny za benzynę i diesla wręcz eksplodowały. Tankowanie jest w Szwajcarii tak drogie, jak jeszcze nigdy. Osoby, które muszą poruszać się samochodem, płacą horrendalne kwoty. Jak np. pracownicy wyjeżdżający na delegacje. Wiele firm przejmuje pełne koszty takich wyjazdów. Jednak nie wszystkie.

Takie firmy jak Allianz, Axa, Baloise, CSS, Helvetia, Mobiliar czy Swiss Life zapewniają swoim pracownikom miesięczny ryczałt za wydatki związane z pracą. Jest to więc stała kwota. I nie planują oni jej podwyższenia, mimo ogromnego wzrost cen paliwa. Część z ich obiecała jednak monitorować sytuację.

Rzecznik firmy Helvetia poinformował, że kwota ryczałtu jest sprawiedliwa i podkreślił, że w trakcie lockdownu przedsiębiorstwo nie zrezygnowało z jej wypłaty albo pomniejszenia. W Swiss z kolei podkreślono, że wiele spotkań przeniesiono do Internetu, przez co pracownicy nie muszą tyle jeździć.

Źródło: 20min

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

Zobacz jeszcze to!