Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Co piąta firma w Niemczech zagrożona bankructwem

Bank Commerzbank przeprowadził ankietę pośród firm w Lipsku z obrotem nieprzekraczającym 15 mln euro. Ankieterzy pytali przedsiębiorców o wpływ pandemii na ich firmy. Wyniki badania rysują przerażający obraz.

Zgodnie z ankietą kryzys uderzył bardzo mocno w 35% firm z siedzibą w Lipsku. Co piąta firma (18%) walczy o przeżycie. W czasie pandemii wniosek o Kurzarbeitergeld złożyło 23% firm. 10% wnioskowało o odroczenie płatności podatku. Z kolei 31% przedsiębiorców starało się o wypłatę bezzwrotnych dotacji. Na szczęście tylko 4% firm w mieście ostatecznie musiało zwolnić pracowników.

Pandemia ma również dobre strony. Dwie trzecie właścicieli firm zamierza zainwestować w cyfryzację w swoich firmach. Przedsiębiorstwa chętniej wysyłają również swoich pracowników na tzw. home office.

Właściciele firm mianem pozytywnych skutków pandemii określili również “wzmocnienie więzi w zespole”, “więcej czasu dla siebie i rodziny”, a także “wzmożoną kreatywność”.

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.

Zobacz jeszcze to!