Dyskonty wracają w Szwajcarii do łask

inflacja Szwajcaria

Mieszkańcy Szwajcarii, którzy dotychczas nie kupowali w dyskontach, zaczęli chodzić na zakupy do Lidla czy Aldi. Także Denner zyskał nowych klientów, ze względu na obawy konsumentów przed drożyzną spowodowaną inflacją. Produkty spod marek własnych w dyskontach także przeżywają prawdziwy boom.

Nie tylko oszczędzanie prądu. Mieszkańcy Szwajcarii dbają o grubość swojego portfela także podczas zakupów. Tym samym nastała godzina dyskontów. “Obecnie w naszych filiach witamy wielu nowych klientów”, przyznaje Aldi. Od tygodni dyskont reklamuje się sloganem “Aldi pomaga” i organizuje dodatkowe oferty specjalne ze względu na inflację. Także inne sklepy reagują na inflację. “Każdego dnia walczymy o niższe ceny. Zwłaszcza w obecnej sytuacji”, informuje Denner w swojej aktualnej gazetce reklamowej. A w niej można znaleźć ofertę produktów marki własnej sklepu, które klienci na stałe znajdą w obniżonych cenach. Te produkty cieszą się dużą popularnością wśród cenowo świadomych konsumentów. Denner również potwierdza wzrost liczby klientów. Podobnie Lidl. “Zauważamy, że w ostatnim czasie temat cen dla naszych klientów stał się ważniejszy. Produkty naszych marek i oferty specjalne cieszą się dużym zainteresowaniem klientów”, mówi rzecznik prasowy Lidla Jacqueline Fäs.

Bio w dyskontach, rzadziej w supermarketach

Dyskonty nie podają informacji o zysku, ani liczbach klientów. Nie chcą się również określać jako wygrani w obecnym kryzysie gospodarczym. Uwagę zwraca również inna zmiana w zwyczajach zakupowych mieszkańców Helwecji. W Lidlu, Denner czy Aldi konsumenci nadal sięgają po produkty bio, zaś w supermarketach po konwencjonalne produkty spożywcze.

“Po raz pierwszy zauważamy, że klienci zmieniają swoje zachowania zakupowe i zamiast kupować produkty premium albo bio, coraz częściej sięgają po tańsze artykuły spożywcze”, tłumaczył prezes Migros Fabrice Zumbrunnen. Również w Coop bardziej popularne stały się produkty z niskiego segmentu cenowego.

Inflacja w Szwajcarii

Jak informował Federalny Urząd Statystyczny w Szwajcarii w sierpniu 2022 roku dobra konsumpcyjne podrożały o 3,5% w skali roku, biorąc pod uwagę statystyczny koszyk zakupów. Jednak w odczuciu wielu osób podwyżki są dużo poważniejsze. Na to także wskazuje badanie wykonane przez Wellershoff & Partners, według którego dobra codziennego użytku podrożały po 5,9%. Wellershoff & Partners informuje także o tym, że szczyt inflacji ma nadejść dopiero na początku przyszłego roku.

Źródło: Blick

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

Zobacz jeszcze to!