Na niemieckich budowach o reżimie sanitarnym już zapomnieli?

Osoby pracujące na budowie w Niemczech coraz rzadziej przestrzegają zasad higieny. Na budowach brakuje płynu do dezynfekcji i innych środków czystości, a czasem nawet zwykłej umywalki. Innego zdania są jednak właściciele firm.

Nikt nie myje rąk, nie utrzymuje odstępu bezpieczeństwa i nie nosi maseczek. Związek zawodowy IG Bau zwraca uwagę, że na wielu budowach pracownicy i właściciele firm przestali przestrzegać zasad higieny. W pewnej firmie na północy Niemiec noszenie maseczki ochronnej zostało nawet zabronione. Jako uzasadnienie właściciel firmy podał, że zasłonięcie ust i nosa powoduje parowanie okularów ochronnych. Szczególnie w przypadku pracy w zamkniętych pomieszczeniach, takie podejście naraża jednak zdrowie pracowników.

Wiele przedsiębiorstw budowlanych ignoruje zagrożenie, które stwarza koronawirus i wraca to tradycyjnego trybu pracy. Transport grupowy i przerwy w małych pomieszczeniach znów stały się normalnością.

Innego zdania są jednak sami przedsiębiorcy. Uważają, że traktują aktualną sytuację bardzo poważnie i przestrzegają obowiązujących zasad. Pracownicy zostali podzieleni w możliwie stałe grupy, wprowadzone zostały także dodatkowe środki ochrony, jak częstsze transporty do i z pracy, by uniknąć przejazdów dużych grup.

Źródło: bild

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

Zobacz jeszcze to!