Niemcy: Policjanci uczą się…niemieckiego

Adepci szkoły policyjnej będą w przyszłości uczyć się mniej języka angielskiego, a więcej języka niemieckiego. Powodem zmian są deficyty językowe przyszłych policjantów.

„W stolicy rozmowy z turystami po angielsku są oczywiście uzasadnione. Jeśli jednak podstawy językowe z niemieckiego nie są wystarczająco solidne, należy skupić się właśnie na tym języku” stwierdziła Tanja Knapp, która kieruje akademią policyjną w Berlinie. Zmiany wejdą w życie 1 marca 2019 roku. Jej zdaniem wielu kadetów ma problemy językowe w pisowni, interpunkcji oraz przy tworzeniu tekstów. Braki te nie jest łatwo nadrobić w okresie kształcenia.

W akademii policyjnej w Berlinie kształci się prawie 2,5 tys. przyszłych policjantów, którzy nauczani są przez 230 nauczycieli i wykładowców. Wielu kadetów ma tło migracyjne, wywodzi się z różnych kultur i ma różne wykształcenie, przez co podstawy językowe nie są opanowane przez nich w stopniu wystarczającym. Do tego dochodzi fakt, iż w ostatnim czasie zwiększył się też deficyt nauczycieli, co z kolei wiąże się z odwoływaniem zajęć czy brakiem dyscypliny.

Źródło: focus.de

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

Zobacz jeszcze to!