Polskie lotniska lepiej oceniane od szwajcarskich

Szwajcarska linie lotnicza Swiss i lotniska w kraju Helwetów nie należą do najlepiej ocenianych na świecie. Kiepsko oceniane są w szczególności lotniska, co dobitnie pokazał najnowszy ranking Airhelp.

Światowej czołówce zarówno Swiss, jak i szwajcarskie lotniska nie dotrzymują kroku. O ile Swiss otrzymuje w rankingu Airhelp przeciętne oceny, to lotniska znajdują się w ogonie zestawienia. Linie lotnicze Swiss zajęły 36. miejsce pośród 72, które zostały ze sobą porównane. Linie były oceniane pod kątem punktualności, jakości świadczonych usług oraz rozpatrywania uzyskiwania odszkodowań w przypadku opóźnień lub anulowania lotów. Zwycięzcą, tak samo, jak w roku poprzednim, zostało Qatar Airways. Kolejne miejsca zajęły American Airlines i Aeromexico. Polski LOT zajął miejsce 20.

Na poziomie światowym również nie znajdują się szwajcarskie lotniska. Zurych zajął dopiero 87. lokatę pośród 132 porównywanych ze sobą lotnisk. Z kolei Genewa ze 106 miejscem jest zaliczana do 30 najgorszych lotnisk na świecie. Na pocieszenie warto dodać, że lotnisko EuroAirport Basel-Mülhausen w Bazylei zajęło 77. miejsce. Co w tym przypadku było oceniane? Punktualność, jakość usług oraz możliwości zakupów oraz oferta gastronomiczna. Pierwsze miejsce zajęło lotnisko Hamad w Doha. Kolejne miejsca na podium przypadły lotniskom Haneda w Tokio i porcie lotniczym w Atenach. Polskie lotniska zajęły stosunkowo wysokie lokaty plasując się na 5. (Port lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy) oraz 56. (Lotnisko Chopina w Warszawie) miejscu.

Jednym z powodów tak słabych notowań szwajcarskich linii oraz lotnisk są liczne spóźnienia i odwołane loty, co nie miało miejsca w poprzednich latach. Są one związane z walką, która rozpętała się między liniami lotniczymi po bankructwach Niki, Germania i Air Berlin. Linie rzuciły się na zwolnione w ten sposób przydziały prawa do startów i lądowań, mimo że nie posiadały odpowiedniej ilości załogi i samolotów na korzystanie z tych slotów. Skutki tego odczuwają pasażerowie na własnej skórze – linie lotnicze wolą anulować loty lub połączyć dwa w jeden, byle utrzymać swoje sloty. Dlatego mamy do czynienia z sytuacją w której coraz częściej loty są opóźniane lub anulowane.

Na pytanie szwajcarskiego portalu 20min.ch Swiss podaje do informacji, że punktualność jest związane z wieloma różnymi czynnikami. Na przykład w Zurychu często występują nieprzewidywalne warunki atmosferyczne, co w szczególności z polityką lotniska polegającą na redukcji przepustowości jest głównym powodem opóźnień. Poza tym europejskie lotniska nie radzą sobie ze wzrostem w sektorze lotniczym. Złe warunki atmosferyczne, brak odpowiedniego personelu, strajki i mocno już zatłoczona przestrzeń powietrzna są dodatkowym powodem opóźnień. Lotnisko w Zurychu w odpowiedzi na zapytanie 20.min podało do informacji, że pasażerowie cenią sobie jakość lotniska, czego dowodem są również różne międzynarodowe nagrody i wyróżnienia. Dodatkowo lotnisko ciągle inwestuje w utrzymanie wysokich standardów usług.

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

Zobacz jeszcze to!