Informacje oraz porady o pracy i życiu w Niemczech, Austrii i Szwajcarii

Szwajcaria: Podwyżki dla pracowników Lidla

Osoby pracujące w szwajcarskim Lidlu otrzymają więcej pieniędzy. W marcu każdy zatrudniony otrzyma podwyżkę. Przedłużono także umowę taryfową (GAV) o kolejne cztery lata.

Lidl razem z partnerami społecznymi, związkiem Syna i związkiem Kaufmännischer Verband ustalił, że podwyżki wejdą w życie w marcu. Suma wynagrodzenia zostanie zwiększona o 1%. Oznacza to, że pracownicy otrzymają 0,45% więcej niż dotychczas. Pozostałe 0,55% zostanie przeznaczone na indywidualne i strukturalne podwyżki, czyli premie lub ustalone w umowie o pracę podwyżki płac.

Przedłużono także umowę taryfową o kolejne cztery lata, która zapewni zatrudnionym lepsze warunki pracy. GAV gwarantuje wynagrodzenie minimalne o wysokości 4100 franków miesięcznie (13 wypłat rocznie) dla osób bez wykształcenia. Prz odbyciu dwuletniego kształcenia można liczyć na 4200 franków, a po trzyletniej nauce na 4350 franków. Po raz pierwszy w umowie taryfowej zawarto także informację o wynagrodzeniu minimalnym dla osób uczących się zawodu i praktykantów.

GAV zapewnia 42-godzinny tydzień pracy, bardzo dobre świadczenia (np. płatny, osiemnastotygodniowy urlop macierzyński czy czterotygodniowy urlop ojcowski).

Źródło: Lidl.ch

 
 
Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

W ostatnich latach znacząco zmalała liczba osób wykonujących zawód piekarza czy rzeźnika w Niemczech. Co więcej – chętnych

Koronawirus nadal nie odpuszcza. Chcąc zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców, wprowadzono w Szwajcarii listę krajów, z których powracający obowiązkowo

Zobacz jeszcze to!