Informacje oraz porady o pracy i życiu w Niemczech, Austrii i Szwajcarii

Szwajcarski rynek pracy: Posady w gastronomii i hotelarstwie czekają!

praca w szwajcarii

Po trudnym okresie pandemicznym szwajcarska gastronomia i hotelarstwo powoli robią pierwsze kroki w kierunku normalności.

W porównaniu z zeszłym rokiem liczba ofert pracy w gastronomii i hotelarstwie w Szwajcarii wzrosła w marcu aż o 139%! Porównując z kolei luty 2022 z marcem 2022, widoczny jest wzrost o 14%. To jeden z lepszych wyników pośród wszystkich szwajcarskich branż w kategorii wzrostu ofert pracy. Tak wynika z najnowszych danych Michael Page Swiss Job Index.

Także liczba ofert pracy dla specjalistów ds. środowiska i ekologii wzrosła w porównaniu z zeszłym rokiem znacznie, bo aż o 70%. Tego powodem jest wzrost popytu na produkty przyjazne środowisku. Z kolei między lutym a marcem 2022 odnotowany został wzrost o 4,2%.

Widoczny jest także sezonowy wzrost popytu na administratorów, księgowych i kontrolerów finansowych. A z powodu panującego zagrożenia cyfrowego poszukiwanych jest wiele specjalistów IT, bo aż o 68% więcej niż w marcu 2021.

Liczba wolnych miejsc pracy w marcu była we wszystkich szwajcarskich regionach większa niż w lutym 2022 o 30-45%. Najlepszy wynik zanotowała Szwajcaria Centralna oraz region Zurychu, najgorszy z kolei Szwajcaria Północno-Zachodnia.

Źródło: blick

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

Już niebawem w życie wejdą nowe regulacje, które będą miały niebagatelny wpływ na portfele kierowców.

Zgodnie z prawem podatkowym od 1 stycznia 2016 do skorzystania z różnego rodzaju ulg niezbędny będzie osobisty

Zobacz jeszcze to!