W Szwajcarii i Austrii pracownicy nie strajkują…

A jeśli już to robią, to niezwykle rzadko. Jak wypada pod tym względem Polska?

Nikt nie protestuje tak rzadko jak pracownicy w Austrii i Szwajcarii – poinformował niemiecki instytut WSI, który wziął pod lupę liczbę dni przypadających na strajki pracowników w poszczególnych krajach.

Na 1.000 pracowników w Austrii i Szwajcarii przypadały średnio dwa dni strajku, poinformowali statystycy z WSI, odnosząc się do danych za 2015 i 2016 roku w kilkunastu europejskich krajach. Porównując to z wynikiem lidera rego rankingu – Francją, gdzie w skali roku pracownicy przeznaczają aż 123 dni na walkę o swoje prawa, wynik jest niezwykle imponujący. Pod względem dochodzenia swoich racji, Francuzom dorównują tylko Duńczycy, gdzie na 1000 pracowników przypada średnio 122 dni strajku.

Niemcy z wynikiem równym 20 dniom, uplasowały się w połowie stawki. Polska z kolei zalicza się do krajów, gdzie pracownicy podobnie jak w Austrii czy Szwajcarii niezywkle rzadko odmawiają wykonywania pracy. Zgodnie z danymi WSI na przełomie 2015 i 2016 roku było to jedynie 6 dni na 1000 pracowników.

 

Źródło: WSI

 
Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

Zobacz jeszcze to!