Państwa w Europie – jakie innowacje komunikacji drogowej i pieszej są stosowane?

Wraz z rozwojem innowacyjnych technik budowlanych oraz produkcji komponentów do budowy dróg, mostów i kładek, wiele krajów w Europie decyduje się na ciągły rozwój komunikacji drogowej i pieszej. Jak to wygląda w praktyce? Otóż nie lada innowacją są modułowe mosty i kładki, pozwalające na bezpieczne poruszanie się ludzi nawet w miejscach, gdzie aktualnie trwają prace remontowe. Sprawdź, na czym polegają tego typu rozwiązania.

Zarówno w Polsce, Niemczech, jak i nawet w Szwajcarii wiele firm budowlanych, a także osób zarządzających miastami decyduje się na inwestycję w nowoczesne formy usprawniania komunikacji drogowej i pieszej. W okolicach parków i dużych obiektów infrastruktury miejskiej coraz częściej stosowana jest kładka pieszo-rowerowa. To doskonałe rozwiązanie, które pozwala na zapewnienie maksimum bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu.

Usprawnienia poruszania się po miastach – jakie są najczęściej stosowane?

Wysokorozwinięte kraje w Europie stale inwestują w rozwój modułowych technologii budownictwa, szczególnie w kwestii usprawniania poruszania się pieszych i rowerzystów w okolicach dróg publicznych lub w miejscach remontów. Jednym z najchętniej stosowanych rozwiązań jest kładka dla pieszych, a także most rowerowy, które można wykorzystać np.

  • w pobliżu miejsc, gdzie prowadzone są prace remontowe na głębokościach,
  • przy rzekach i zbiornikach wodnych – służą do bezpiecznego przechodzenia z jednej strony na drugą,
  • nad torami kolejowymi – dzięki temu rowerzyści i piesi nie muszą przechodzić tuż obok torów.

Jest też wiele innych zastosowań – kładka dla pieszych nad autostradą to rozwiązanie najczęściej spotykane w Polsce, szczególnie w pobliżu autostrady A4. Inne rozwiązania technologiczne, które usprawniają ruch pieszych i rowerzystów, a także zapewniają im bezpieczeństwo, to: sygnalizacja świetlna, sygnalizacja dźwiękowa oraz kurtyny drogowe, które podnoszą się w razie wykrycia zagrożenia.

Most dla pieszych i rowerzystów – jak powinna wyglądać mocna konstrukcja?

Most pieszo-rowerowy może zostać zbudowany w wielu miejscach – nie tylko ponad rzekami i zbiornikami wodnymi, ale nawet nad autostradami czy infrastrukturą miejską. Najpopularniejsze konstrukcje modułowe będące innowacją na rynku są tworzone z elementów stalowych, jak i kompozytowych. Te zapewniają maksimum bezpieczeństwa, są trwałe oraz spełniają wszelkie normy, jak np. Eurocode LM4, które określa obciążenie kładki z maksymalną wartością na poziomie 500 kg/m2.

Warto dodać, iż nowoczesne kładki pieszo-rowerowe mogą być wyposażone w dodatkowe rampy, oświetlenie oraz systemy bezpieczeństwa wraz z monitoringiem. To wszystko po to, aby zapewnić pieszym i rowerzystom maksimum ochrony w razie sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Podróżując po wielu miastach w Polsce i całej Europie, na pewno natkniesz się na ciekawe konstrukcje w postaci mostów pieszo-rowerowych wykonanych z odpornych i stabilnych modułów stalowo-kompozytowych.

/Materiał partnera/

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

Zobacz jeszcze to!