Najmocniejsze piwo
Georg „Schorsch” Tscheuschner reklamuje się jako producent najmocniejszego piwa na świecie „Schorschbock 57”. Niemiec twierdzi, że uwarzył najsilniejszy napój chmielowy na świecie, który istnieje od 2011 roku. Piwo leżakuje przez cztery miesiące i przechodzi silne chłodzenie, aż osiągnie zawartości alkoholu o wysokości aż 57,7%.
Browarnik z Gunzenhausen jest szczególnie dumny z faktu, że jego „Schorschbock 57” jest warzony zgodnie z niemieckim prawem czystości browarnictwa. Jednak istnieje jeszcze silniejszy trunek „Brewmeister Snake-Venom”, który jest mieszanką piwa i alkoholi. Ma całe 67,5%.
Według Księgi Rekordów Guinnessa to szkockie piwo „The End of History” firmy Brewdog ma przewagę. Wymienione jest jako piwo z 55% zawartością alkoholu, które było ostatnio sprzedane w 2010 roku.
Schorschbräu oraz Brewdog połączyli swoje siły i współpracują ze sobą od 2020 roku. Owocem tej współpracy jest „Strength in Numbers” z 57,8%zawartością i tym przewyższa „Schorschbock 57” o dokładnie 0,1%.
Najstarsze browarnictwo
Ludzie przypuszczalnie warzyli piwo już 13 000 lat temu. Kilka lat temu archeolodzy odkryli w Izraelu prawdopodobnie najstarszy browar na świecie. Natomiast jeśli chodzi o najstarszy browar, który istnieje po dzisiejsze czasy, znajduje się on w Bawarii, a dokładniej mówiąc na terenie klasztoru Opactwa Weihenstephan (Kloster Weihenstephan ). Browar został tam założony na początku VIII wieku. W 1040 roku otrzymał licencję piwowarską, od tego czasu produkowane jest tam piwo jęczmienne.
Drugi najdłużej funkcjonujący browar na świecie znajduje się w opactwie Weltenburg (Kloster Weltenburg), 60 kilometrów na północ od Weihenstephan. Działalność warzenia piwa rozpoczęta została tu w 1050 roku.
Największy festiwal piwa
Kto kiedykolwiek w okresie wczesnojesiennym był w Monachium, nie będzie zaskoczony tym rekordem. Oktoberfest w stolicy Bawarii można znaleźć w Księdze Rekordów Guinnessa pod tytułem „Największy Festiwal Piwa”. W szczególności chodzi o konsumpcję i wydarzenie z 2011 roku.
Od 17 września do 3 października 6,9 mln odwiedzających wypiło łącznie 7,5 mln litrów piwa. Oznacza to, że każdy odwiedzający w 35 namiotach piwnych ze 105 000 miejscami wypił co najmniej jeden kufel piwa o pojemności 1 litra.
Najmniejsza piwowarnia
W Berlinie znajduje się najmniejszy browar Niemiec, dokładnie w dzielnicy Köpenick. Schlossplatzbrauerei wielkości 35 m2 znajduje się w mini-budynku, gdzie sam mistrz piwowarski działa tylko na 2 m2. Niemniej jednak z kranów wypływa sześć rodzajów piwa. Szczególną specjalnością jest „piwo babilońskie” („Babylonisches Bier”), którego receptura pochodzi z roku 1762 p.n.e.
Największy kolekcjoner etykiet
Kolejny rekord, który pochodzi z Niemiec, należy do Henrika Thomanna. W Księdze Rekordów Guinnessa kolekcjoner znajduje się od 2012 roku z największą liczbą uzbieranych etykiet piwa. Z całej kolekcji, która liczy 548 567, około jedna trzecia pochodzi z Niemiec, a pozostałe z różnych innych państw świata.